Zamknij
Pogrzeb Tomasz Knapika
10 Zobacz galerię
fot. Piotr Molecki/East News

Pogrzeb Tomasza Knapika odbył się 13 września na warszawskich Powązkach. W ostatniej drodze legendarnemu lektorowi towarzyszyli rodzina, przyjaciele oraz gwiazdy mediów. 

Tomasz Knapik zmarł 6 września w wieku 78 lat. Słynny lektor, którego głos kojarzyła cała Polska, odszedł po ponad dwóch miesiącach walki z ciężkim kryzysem chorobowym. Zasmucającą informację przekazał w mediach syn zmarłego, Maciej Knapik.

Pogrzeb Tomasza Knapika na warszawskich Powązkach

Zgodnie z zapowiedzią pogrzeb Tomasza Knapika odbył się w poniedziałek 13 września. Uroczystość pożegnalna rozpoczęła się o godz. 13.00 w domu pogrzebowym na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Potem urna z prochami została przeniesiona na cmentarz i złożona w rodzinnym grobie na Starych Powązkach. 

W ostatniej drodze słynnemu lektorowi towarzyszyli bliscy oraz przyjaciele. Wśród żałobników pojawili się m.in. Tadeusz Sznuk, Michał Figurski i Marta Kuligowska.

Tomasz Knapik urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Z wykształcenia był doktorem elektrotechniki, lecz równocześnie realizował się jako lektor telewizyjny i radiowy.

Karierę medialną rozpoczął jeszcze przed maturą w radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Następnie pracował w Polskim Radiu i TVP. W 1995 roku został lektorem w telewizji Polsat, gdzie czytał niemal wszystkie filmy i seriale oraz ich zwiastuny. 

W 2008 roku nagrał komunikaty głosowe dla systemu informacji pasażerskiej w pojazdach warszawskiego ZTM. Jego głos rozbrzmiewa w środkach stołecznej komunikacji, m.in. informował o przystankach i przypominał o obowiązku zasłaniania nosa i ust.