Zamknij

„Pokot" nie powalczy o Oscara!

Redakcja
15.12.2017 12:28
„Pokot" nie powalczy o Oscara!
fot. Pokot

Film „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland nie powalczy o Oscara w przyszłorocznej edycji wręczania słynnych nagród filmowych. W Hollywood podano liczbę dziewięciu filmów w kategorii „produkcja nieangielskojęzyczna”, które przeszły do kolejnego etapu.

„Pokot" nie powalczy o Oscara!

O dostanie się do ścisłej dziewiątki najlepszych filmów nieanglojęzycznych walczyły dziewięćdziesiąt dwa filmy z całego świata. Wśród nich był „Pokot" – ekranizacja książki Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych". Przedstawia on historię emerytowanej nauczycielki i inżynierki Janiny Duszejko, która rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie tajemniczych morderstw myśliwych, jednocześnie zaciekle walcząc o prawa zwierząt. W głównych rolach zobaczyliśmy Agnieszkę Mandat, Wiktora Zborowskiego i Jakuba Gierszała.

Dalej przeszły cztery filmy z Europy, dwie z Bliskiego Wschodu, dwie z Afryki i jedna z Ameryki Południowej. W tym gronie nie znalazł się „Pokot”.

Warto przypomnieć, że w tej kategorii w 2015 roku wygrała „Ida” Pawła Pawlikowskiego.

Ostateczne nominacje zostaną ogłoszone 23 stycznia. Jubileuszowa 90. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 4 marca 2018 roku.

RadioZET.pl/SI