Zamknij

Polacy na festiwalu filmowym w Cannes [ZDJĘCIA]

Redakcja
11.05.2018 13:25
Cannes
fot. PAP

Festiwal Filmowy w Cannes to nie tylko wielkie święto kina, lecz także mody. Nic dziwnego, że polskie gwiazdy i dziennikarze szturmem ruszyli na Lazurowe Wybrzeże.

Radio ZET na czerwonym dywanie reprezentuje jak zwykle elegancka i wytworna Grażyna Torbicka.

 

Na festiwalu filmowym w Cannes nie zabrakło także Dody, która udała się na Lazurowe Wybrzeże ze świeżo upieczonym mężem Emilem Stępniem. Na czerwonym dywanie pojawiły się także Julia Wieniawa, która pozowała chętnie z blogerką Jessicą Mercedes. Panie dzielnie wspierały premierę filmu „Zima wojna”. Nie zabrakło także twórców obrazu: reżysera Pawła Pawlikowskiego i aktorów, m.in. Joanny Kulig, Tomasz Kota i Borysa Szyca.

Przypomnijmy, że 71. Festiwal Filmowy w Cannes otworzyli Martin Scorsese i Cate Blanchett. Filmem otwarcia imprezy był „Everybody Knows” irańskiego reżysera Asghara Farhadiego. W konkursie głównym imprezy startuje „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. „Zimna wojna”, nowy film twórcy „Idy”, przedstawia historię niełatwej miłości z lat 50. i 60. Z polskim filmem rywalizują m.in. „Everybody knows” Asghara Farhadiego, „Dogman” Matteo Garrone czy de „Le livre d’image” Jean-Luca Godarda.

RadioZET.pl/sI