Zamknij

Kolejny kinowy hit ekspresowo na Netflixie. Od 1 grudnia w serwisie zobaczysz „Polot”

01.12.2020 15:57
kadr z filmu "Polot"
fot. materiały prasowe Next Film

„Polot” Michała Wnuka miał swoją premierę kinową 23 października. Teraz już zawitał do biblioteki polskiego Netflixa. Co warto wiedzieć o filmie?

Polot” to kolejny tegoroczny film kinowy, który w ekspresowym tempie zawitał na platformie streamingowej Netflix

Poprzednio dużo mówiło się o szybkim pojawieniu się w serwisie filmu „365 dniBarbary Białowąs i Tomasza Mandiesa. Natomiast „W lesie dziś nie zaśnie nikt” Bartosza M. Kowalskiego dostało nawet swoją oficjalną polską premierę w słynnym serwisie streamingowym, po tym jak na kilka dni przed oficjalną premierą w Piątek Trzynastego, polski rząd zdecydował się zamknąć kina i inne placówki kultury w obawie przed rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa. Co ciekawe - wszystkie trzy produkcje dystrybuowane są w Polsce przez Next Film. Czy zbieżność nazw może być powodem tak dobrej komitywy między dwoma firmami?

Zobacz także

„Polot” – o czym opowiada film?

Produkcja Michała Wnuka przedstawia historię trzech przyjaciół, którzy postanawiają założyć własny biznes. Ojciec jednego z nich był instruktorem lotnictwa, który zaszczepił w synu miłość do przestworzy. Teraz rezolutny chłopak (dobry Maciej Musiałowski, znany z filmu „Sala Samobójców. Hejter”) postanawia z pomocą przyjaciół skonstruować innowacyjny sterowiec. Czy realizacja ambitnego planu się powiedzie, czy bohaterowie potkną się o liczne kłody, które pod nogi rzuca im nieprzychylny system?

„Polot” – zwiastun

Zwiastun produkcji prezentuje się następująco:

„Polot” - obsada i ekipa

Za kamerą filmu stanął reżyser Michał Wnuk, autor telewizyjnego filmu „Co mówią lekarze” oraz kilkunastu odcinków popularnego serialu „M jak miłość”. Wnuk jest też autorem scenariusza, który napisał wraz z Kają Krawczuk-Wnuk. 

Na ekranie zobaczymy zaś Macieja Musiałowskiego, Andrzeja Konopkę, Tomasza Włosoka, Polę Błasik, czy Eryka Kulma Jr.

„Polot” już dostępny na Netflix

Film dostępny jest na platformie Netflix już od wtorku, 1 grudnia.

Czytaj także: Nowy polski film Netflixa! O czym opowie "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją" z Julią Wieniawą?