Zamknij

Polscy „Teściowie” w programie zagranicznego festiwalu filmowego [WIDEO]

01.10.2021 12:56
Teściowie - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Next Film/Michal Chojnacki

Polski film „Teściowie” dostał się do selekcji kanadyjskiego festiwalu filmowego w Vancouver, poinformował Marcin Dorociński, gwiazdor produkcji, w której zakochała się polska publiczność. Na jakiej imprezie film będzie prezentowany? I czy ma szansę na ważne nagrody?

„Teściowie” to film komediowy, sygnowany nazwiskiem Kuby Michalczuka. Produkcja trafiła do polskich kin 10 września i z marszu stała się wielkim hitem box office. Wedle oficjalnych danych w zaledwie 10 dni film obejrzało ponad 200 tys. widzów. Teraz jedna z gwiazd produkcji – aktor Marcin Dorociński chwali się, że film zakwalifikował się do programu zagranicznego festiwalu filmowego.

„Teściowie” w programie zagranicznego festiwalu

Wedle informacji, przytoczonych przez aktora, film „Teściowie” będzie można obejrzeć podczas Vancouver International Film Festival w Kanadzie. Impreza odbywa się w Vancouver w dniach 1-11 października. Premiera polskiego filmu przewidziana jest na piątek 1 października, a drugi pokaz ma odbyć się w niedzielę. Także po weekendzie będziemy mogli zobaczyć jak zagraniczna publiczność odebrała polską komedię. Co zrozumiałe - w opisie filmu na stronie pojawia się wzmianka o serialu Netflixa " Gambit królowej" z udziałem Marcina Dorocińskiego, więc można uznać, że światowy sukces serialu z udziałem polskiego aktora przyczynił się do zwiększenia rozpoznawaloności także innych produkcji z jego udziałem.

Informacją o premierze podzielił się w swoich mediach społecznościowych Marcin Dorociński. Jego post wygląda następująco:

„Teściowie” – zwiastun

Film reklamowany jest następującym zwiastunem:

„Teściowie” – twórcy i obsada

Za scenariusz do filmu odpowiada Marek Modzelewski, znany z takich produkcji jak „Warsaw By Night” czy serialowy hit „Barwy Szczęścia”. Za kamerą stanął zaś reżyser Kuba Michalczuk. Na ekranie zobacyzmy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Marcin Dorociński, Iza Kuna, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Ewa Dałkowska, Piotr Kaźmierczak czy Otar Seralidze.

„Teściowie” – gdzie obejrzeć film z Marcinem Dorocińskim?

Film obecnie emitowany jest w kinach. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie trafi na platformy VOD. Znając jednak kalendarz dystrybucyjny, nastąpi to pewnie na przełomie  2021/2022, bądź na początku przyszłego roku. Święta Bożego Narodzenia wydają się też idealnym momentem na premierę. Jak jednak będzie w rzeczywistości, czas pokaże.

Czytaj także: Netflix: „ W lesie dziś nie zaśnie nikt 2“ z oficjalnym plakatem i datą premiery [ZDJĘCIE]

RadioZET.pl/VIFF.org/FB: Marcin Dorocinski