Zamknij

Polska aktorka miała poważny wypadek samochodowy. "Poczułam, jak ulotne jest życie"

Redakcja
03.01.2019 10:31
Polska aktorka miała poważny wypadek samochodowy. "Poczułam, jak ulotne jest życie"
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Agnieszka Grochowska pod koniec 2018 roku brała udział w zdjęciach do nowego filmu "Teen Spirit". W wywiadzie zdradziła, że przeżyła wtedy poważny wypadek samochodowy, w którym otarła się o śmierć. W jakim stanie jest aktorka?

Agnieszka Grochowska to polska aktorka, która swoje pierwsza artystyczne kroki stawiała w produkcjach Teatru Telewizji. Na ekranach kin po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć ją w "AlaRM" z 2002 roku. Przełomem w jej karierze okazała się jednak rola w "Pręgach", gdzie wystąpiła u boku Michała Żebrowskiego. Kreacja Tatiany zapewniła jej nominację do Polskiej Nagrody Filmowej oraz Europejskiej Nagrody Filmowej. Zdobyła statuetkę Złotego Lwa za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Trzy minuty. 21:37" oraz najlepszą rolę pierwszoplanową w "Obcym niebie". W 2014 roku została odznaczona brązowym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

ZOBACZ: "Miłość jest wszystkim". Komedia romantyczna z Olafem Lubaszenko i Agnieszką Grochowską

Agnieszka Grochowska
fot. VIPHOTO/East News

Agnieszka Grochowska miała poważny wypadek

Pod koniec 2018 roku Agnieszka Grochowska przebywała we Włoszech, gdzie brała udział w zdjęciach do nowej międzynarodowej produkcji. W "Teen Spirit" wystąpi u boku między innymi Elle Fanning, czyli księżniczki Aurory z "Czarownicy". Jak zdradziła Grochowska w rozmowie z "Dobrym Tygodniem", podczas kręcenia jednej ze scen w Rzymie miała bardzo poważny wypadek. Samochód, którym jechała aktorka, dachował. Agnieszka przyznaje, że otarła się o śmierć.

- Samochód dachował, moja koleżanka, która prowadziła, była poważniej ranna.

Świadkowie wydarzenia mieli mówić o cudzie. Wypadek wyglądał naprawdę bardzo poważnie i część ekipy filmowej podejrzewała, że doszło do tragedii. Grochowska miała wiele szczęścia, skończyło się bowiem na zadrapaniach i siniakach. Jednak traumatyczne przeżycie mocno wpłynęło na aktorkę.

- Poczułam na własnej skórze, jak ulotne jest życie, jak łatwo i bez sensu może się skończyć… Obiecałam sobie, że będę się cieszyła wszystkim i pytanie: "Po co?" zastąpi: "Dlaczego nie" - zdradziła w wywiadzie.

Mamy nadzieję, że Agnieszka stworzy w "Teen Spirit" kolejną świetną kreację aktorską, a dalsze prace nad filmem przebiegną bez przykrych incydentów.

Agnieszka Grochowska
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

RadioZET.pl/MF