Zamknij

Polska aktorka zagra Brigitte Bardot. Francuska gwiazda poparła jej kandydaturę

Redakcja
06.11.2018 10:32
Polska aktorka zagra Brigitte Bardot. Francuska gwiazda poparła jej kandydaturę
fot. Instagram:@asiaopozda

„Brigitte Bardot cudowna” to najnowszy film reżysera Lecha Majewskiego. W rolę francuskiej gwiazdy filmowej wcieli się polska aktorka, znana widzom między innymi z serialu „Pierwsza miłość”. Jej kandydaturę poparła sama Bardot.

Lech Majewski to reżyser filmowy, teatralny, pisarz oraz poeta. Zadebiutował w 1978 roku filmem „Zwiastowanie”, wyreżyserował także takie obrazy jak „Wojaczek” czy „Ogród rozkoszy ziemskich”. Najnowsza produkcja Majewskiego, „Brigitte Bardot cudowna”, będzie filmową adaptacją jego powieści „Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej”. Napisana w trakcie pobytu na emigracji książka to swoiste rozliczenie się z czasami młodości autora oraz opis jego uczuć w stosunku do Polski oraz rodzinnych Katowic. W filmie zobaczymy między innymi Andrzeja Grabowskiego oraz Magdalenę Różdżkę. Wiemy także, kto wcieli się w rolę tytułowej Brigitte Bardot.

ZOBACZ TAKŻE: Zagra Romana Polańskiego u Quentina Tarantino. Wywiad z Rafałem Zawieruchą

Joanna Opozda jako Brigitte Bardot

W roli francuskiej gwiazdy filmowej zobaczymy Joannę Opozdę. Widzowie najbardziej kojarzą ją z roli Jowity Kaczmarek z serialu „Pierwsza miłość”. Joanna zajmuje się również modelingiem. Jej charakterystyczna uroda i talent aktorski zostały docenione nie tylko przez reżysera. Próbne zdjęcia Opozdy obejrzała sama Brigitte Bardot, która poparła kandydaturę Polki do roli. Joanna nie kryła swojej radości, której dała wyraz w mediach społecznościowych.

„Wciąż ciężko mi uwierzyć w to, że legenda kina, ikona – Brigitte Bardot oglądała moje zdjęcia i mój casting...Osobiście zaakceptowała wybór mojej skromnej osoby do tej roli, ogromny zaszczyt” – napisała na swoim profilu na Instagramie.

Z pewnością pozytywna reakcja ze strony jednej z największych legend francuskiego kina to ogromny sukces. Cieszy fakt, że kolejna krajowa aktorka została doceniona.

Więcej informacji na temat Joanny Opozdy TUTAJ.

Post Joanny Opozdy
fot. Instagram:@asiaopozda

RadioZET.pl/MF