Zamknij

Polski aktor zagrał w „Grze o Tron”. Teraz dostanie rolę w „Gwiezdnych Wojnach”?

Redakcja
17.01.2019 11:13
Polski aktor zagrał w „Grze o Tron”. Teraz dostanie rolę w „Gwiezdnych Wojnach”?
fot. Instagram:@pafka.sakowski

Paweł Sakowski to polski aktor pochodzący z niewielkiego Choszczyna, który spełnia swój amerykański sen. Otrzymał angaż do „Gry o Tron”, a mówi się nawet o jego występie w nowej odsłonie „Gwiezdnych Wojen”.

Joanna Kulig to z pewnością Polka, która robi największą karierę aktorską od lat. Sukces „Zimnej wojny” sprawił, że zachwyca się nią cały świat. Jednak to nie jedyny krajowy talent, który został doceniony w Hollywood. Również Tomasz Kot zyskał po roli w filmie Pawlikowskiego dużą popularność i rozpoczął współpracę z jedną z najbardziej prestiżowych agencji aktorskich. Głośno jest także o tym, że Paweł Zawierucha został wybrany do roli Romana Polańskiego w nowej produkcji Quentina Tarantino. Być może już niedługo będziemy mogli cieszyć się z sukcesu kolejnego polskiego aktora. Mowa tu o Pawle Sakowskim, którego obejrzymy w najnowszym sezonie „Gry o Tron”. Mówi się również o kolejnych filmowych propozycjach, które otrzymał.

Polak zagra w „Gwiezdnych Wojnach”?

Paweł Sakowski to pochodzący z niewielkiego Choszczyna w Zachodniopomorskiem aktor występujący na deskach poznańskiego Teatru u Przyjaciół. Aktor postanowił zarejestrować się w agencji zajmującej się obsadą serialu „Wikingowie”. Producentom spodobało się jego portfolio, trafił jednak do obsady innego hitu HBO. Polaka zobaczymy w 8. sezonie „Gry o Tron”.

– Spędziłem na planie zdjęciowym 12 dni. To jedno z najfantastyczniejszych przeżyć w moim życiu. Zobaczyłem, jak od środka wygląda w pełni profesjonalna i bardzo kosztowna produkcja. Naprawdę robi to wrażenie. W serialu będzie mnie widać na ekranie w dwóch, może trzech odcinkach. Coś tam nawet zdarzyło się, że mówiłem. Nie mogę zdradzić szczegółów, bo zobowiązuje mnie do tego kontrakt. Mogę tylko powiedzieć, że poznałem wszystkich aktorów z głównej obsady.

Paweł Sakowski
fot. Instagram:@pafka.sakowski

Nieoficjalnie mówi się także o kolejnych propozycjach, jakie otrzymał Sakowski. Jego dużym atutem mają być zdolności językowe i umiejętność naśladowania akcentu irlandzkiego, szkockiego oraz charakterystycznego dla mieszkańców Bostonu.

ZOBACZ: Powstanie prequel "Gry o Tron". Obsada i premiera nowej produkcji HBO

Pojawiły się plotki, że aktor rozważany jest przy tak kasowych produkcjach, jak nowa część przygód Indiany Jonesa czy nowa odsłona „Gwiezdnych Wojen”. Co na to sam Paweł?

– Mogę jedynie powiedzieć, że faktycznie pojawiły się propozycje i była rozmowa z przedstawicielem LucasStudio.

Występ w tak kultowych produkcjach byłbym z pewnością wydarzeniem jeszcze ważniejszym niż udział w hicie HBO. Trzymamy kciuki za Pawła Sakowskiego!

Sakowski
fot. Instagram:@pafka.sakowski

RadioZET.pl/MF