Zamknij

Netflix pokazał zwiastun filmu "Pomiędzy" z gwiazdorską obsadą. Powalczy o Oscara? [WIDEO]

22.09.2021 08:19
Netflix pokazał zwiastun filmu "Pomiędzy" z gwiazdorską obsadą. Powalczy o Oscara? [WIDEO]
fot. materiały prasowe Netflix © 2021

Netflix zaprezentował zwiastun "Pomiędzy" - reżyserskiego debiutu Rebekki Hall, w którym ujrzymy znane hollywoodzkie gwiazdy. Jak prezentuje się zwiastun i kiedy film trafi do biblioteki serwisu?

"Pomiędzy" stanowi adaptację głośnej noweli Nelli Larsen z 1929 roku i podejmuje tematykę asymilacji i segregacji rasowej. W rolach głównych zobaczymy Tessę Thompson ( "Westworld", filmy Marvela) i Ruth Neggę ("Kaznodzieja"), a już teraz możemy przyjrzeć się pierwszemu zwiastunowi, który - musimy przyznać - wygląda naprawdę obiecująco i sugeruje nawet, że film może wziąć udział w nadchodzącym wyścigu po Oscary

"Pomiędzy": zwiastun filmu Netflixa [WIDEO]

Film opowiada historię dwóch czarnoskórych kobiet, Irene Redfield (Tessa Thompson) i Clare Kendry (Ruth Negga), które mogą "uchodzić" za białe, ale ostatecznie decydują się na życie po przeciwnych stronach "linii koloru" podczas szczytu Renesansu w Harlemie pod koniec lat dwudziestych w Nowym Jorku.

Pewnego letniego popołudnia, gdy przyjaciółki z dzieciństwa spotykają się po latach, Irene niechętnie wpuszcza Clare do swojego domu, gdzie ta przypada do gustu jej mężowi i rodzinie, a wkrótce także szerszemu kręgowi społecznemu. W miarę jak ich życie coraz bardziej się splata, Irene odkrywa, że jej niegdysiejsza egzystencja została zburzona przez Clare, a "Pomiędzy" staje się porywającym badaniem obsesji, represji i kłamstw, które ludzie wmawiają sobie i innym, by chronić swoją starannie skonstruowaną rzeczywistość.

W obsadzie, oprócz Thompson i Neggi, znaleźli się również André Holland ("Moonlight", "The Knick"), Bill Camp ( "Gambit królowej", "Joker"), Gbenga Akinnagbe ("Prawo ulicy"), Antoinette Crowe-Legacy ("Ojciec chrzestny Harlemu") i Alexander Skarsgård ( "Wielkie kłamstewka", "Sukcesja").

"Pomiędzy": kiedy premiera na Netflix?

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Rebecca Hall, debiutująca po drugiej stronie kamery (dotąd spełniała się aktorko występując w takich hitach jak "Vicky Cristina Barcelona", "Daj, proszę" i "Frost/Nixon"). Hall została także producentką wraz z Niną Yang Bongiovi, Forestem Whitakerem i Margot Hand.

Film zadebiutował podczas tegorocznego Sundance Film Festival, a już 3 października zostanie zaprezentowany publiczności Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku. Premiera na Netflixie została zaś wyznaczona na dzień 10 listopada 2021 roku

RadioZET.pl/Netflix/Deadline.com