Zamknij

"Poobijana": Netflix pokazał zwiastun debiutu reżyserskiego Halle Berry

15.10.2021 09:36
Halle Berry Poobijana Netflix
fot. JOHN BAER/NETFLIX © 2021

"Poobijana" to reżyserski debiut Halle Berry. Aktorka nagrodzona Oscarem za "Czekając na wyrok" obsadziła się w nim w roli zawodniczki MMA. Netflix zaprezentował zwiastun filmu.

Halle Berry zapisała się w historii kina jako pierwsza czarnoskóra kobieta, która otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej, odbierając statuetkę za rolę w filmie "Czekając na wyrok" w 2002 (!) roku. Teraz postanowiła spróbować swoich sił w reżyserii, co umożliwił jej bardzo chętny do współpracy z gwiazdami Netflix. Do sieci trafił właśnie pierwszy zwiastun filmu "Poobijana".

"Poobijana" na Netflix: Zwiastun debiutu reżyserskiego Halle Berry [WIDEO]

Główną bohaterką filmu jest Jackie Justice (Halle Berry) - okryta hańbą była zawodniczka MMA, która wiele lat po kompromitującej walce wciąż kipi z wściekłości i żalu. Jej życie będące pasmem niepowodzeń dodatkowo komplikuje fakt, że w jej drzwiach pojawia się nagle syn, którego oddała ojcu tuż po porodzie. Tymczasem pojawia się szansa, by ponownie stanąć na ringu. W czasie brutalnej nielegalnej walki Jackie zwraca uwagę promotora ligi (Shamier Anderson), który obiecuje jej nowy start. Czy uda jej się odzyskać dawne życie i stworzyć więź z chłopcem, którego dopiero zaczyna poznawać? Zobaczcie zwiastun filmu "Poobijana".

"Poobijana" - Kiedy premiera na Netflix?

W filmie "Poobijana" - prócz twórczyni i gwiazdy filmu w jednej osobie - występują Adan Canto, Shamier Anderson, Danny Boyd Jr., a także Adriane Lenox, Sheila Atim, Valentina Schevchenko i Stephen McKinley Henderson. Za scenariusz odpowiada Michelle Rosenfarb. 

Film był już prezentowany na festiwalu w Toronto w 2020 roku, gdzie otrzymał nagrodę dla wschodzących gwiazd. Premiera "Poobijanej" na Netflix odbędzie się 24 listopada 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix