Zamknij

„Possessor“ – intygujący thriller od Brandona Crobenberga już w grudniu na VOD

24.11.2020 15:24
Possessor, Christopher Abbott
fot. materiały prasowe M2Films

„Possessor“ Brandona Cronenberga, syna Davida, znanego i uznanego twórcy filmowego, już w grudniu na polskich platformach VOD. Co wiemy o filmie, który nazywany jest połączeniem „Incepcji“ z „Black Mirror“?

„Possessor“ Brandona Cronenberga to intrygujący thriller osadzony w świecie przyszłości. Bohaterka pracuje w firmie, która umożliwia swoim klientom, pozbycie się niewygodnych dla nich osób. Nie robi tego jednak własnymi rękami, a przy użyciu skomplikowanej technologii, która umożliwia kontrolę nad ciałami innych ludzi. Pozwala dosłownie wejść w skórę drugiej osoby i sterować jej życiem.  Film intryguje swoją zaskakującą koncepcją wyjściową oraz ciekawą warstwą audiowizualną, by w nowy sposób opowiedzieć o wewnętrznej walce dwóch sił. Konflikt w umyśle człowieka jeszcze nigdy nie był pokazany w tak plastyczny sposób.

Zobacz także

„Possesor”  – zwiastun

W sieci pojawił się intrygujący zwiastun filmu, zapowiadający wywołującą ciarki, pełną podskórnych emocji przygodę. Materiał prezentuje się następująco:

„Possessor” – obsada i ekipa

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Brandon Cronenberg. Syn słynnego kanadyjskiego reżysera, sam jest twórcą filmowym. Na jego koncie znalazły się dwa filmy krótkometrażowe oraz debiut fabularny „Zaraźliwi”, opowiadający o pracownikach kliniki medycznej, którzy prowadzą nielegalny biznes, sprzedawania fiolek z wirusami, pobranymi od chorych gwiazd filmu i estrady. Ludzie kupują fiolki, by w ten sposób poczuć bliskość ze swoimi idolami. Czy zarażając się ich chorobami, mogą też złapać bakcyla sławy?

„Possessor” to jego drugi pełnometrażowy projekt, który ma wiele wspólnego z dziełami Christophera Nolana. Wspomniany motyw z „Incepcji” to tylko jedno ze skojarzeń. Drugim jest to, że film Cronenberga spokojnie mógłby działać, jako prequel „Tenet”, wyjaśniający nam zachowanie Protagonisty.

W filmie wystąpili: Andrea Riseborough („Mandy”, „Black Mirror”), Christopher Abbott („Dziewczyny”, „Paragraf 22”), Jennifer Jason Leigh („Nienawistna Ósemka”, „Atypowy”), czy Sean Bean („Władca Pierścini”, „Gra o tron”).

„Possessor” – kiedy premiera?

Film ma trafić do polskich płatnych serwisów streamingowych już 11 grudnia.

Czytaj także: "Mank": to Kevin Spacey miał zagrać główną rolę w filmie. Czemu do tego nie doszło?