Zamknij

„356 dni”: ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej. Polska odpowiedź na „50 twarzy Greya”?

Redakcja
19.02.2019 10:37
„356 dni”: ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej. Polska odpowiedź na „50 twarzy Greya”?
fot. Instagram:@mrs_poleczka

„365 dni” to kontrowersyjna powieść autorstwa Blanki Lipińskiej, która często nazywana jest krajową odpowiedzią na „50 twarzy Greya”. Autorka potwierdziła, że fani będą mogli zobaczyć historię ulubionych bohaterów na ekranach kin. Kiedy możemy spodziewać się ekranizacji?

365 dni” to wydana w 2018 roku powieść autorstwa Blanki Lipińskiej, promotorki KSW Ring Girls. Reklamowana jako połączenie „Ojca chrzestnego” z „50 twarzy Greya” książka wzbudziła spore kontrowersje ze względu na zdecydowane nastawienie na erotykę i opisy stosunków seksualnych. Choć pojawiło się wiele głosów oceniających literacki debiut Lipińskiej jako próbę sprzedania pretensjonalnej fabuły poprzez skandal, „365 dni” okazało się bestsellerem i do dziś zajmuje wysokie miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się polskich książek. Nic dziwnego, że idąc za przykładem „50 twarzy Greya”, zapowiedziana została kinowa ekranizacja powieści.

ZOBACZ: "The Mister" nowa książka autorki "50 twarzy Greya". Kiedy premiera?

Blanka Lpińska z książką 365 dni
fot. Instagram:@blanka_lipinska

Ekranizacja „365 dni” Blanki Lipińskiej

Na tegorocznej gali „Bestsellerów Empiku” Blanka Lipińska potwierdziła, że pojawi się kinowa wersja przygód bohaterów „365 dni”. Za reżyserię ma odpowiadać Maciej Kawulski, prezes federacji KSW, który zaliczył bardzo dobry debiut reżyserski, tworząc „Underdog” z Erykiem Lubosem i Mamedem Khalidovem.

Fabuła powieści opowiada historię Laury Biel, która wyjeżdża z chłopakiem na Sycylię. Niespodziewanie zostaje porwana przez przystojnego szefa mafii. Mężczyzna cudem uniknął śmierci, a w przedśmiertnej wizji ujrzał kobietę o twarzy Laury. Bohaterka ma 365 dni, by spróbować pokochać przestępcę.

Nie wiadomo, jak mocno w wersji filmowej zostaną wykorzystane sceny erotyczne, które znalazły się na kartach książki. Przekonamy się o tym dopiero w 2020 roku, wtedy to film Kawulskiego ma trafić na ekrany. Jeśli odniesie sukces, być może rozpoczną się pracę nad kolejną częścią, podobnie jak miało to miejsce w serii filmów na podstawie książek E.L. James.

RadioZET.pl/MF