Zamknij

Powstanie film o Krzysztofie Globiszu. W jednej z głównych ról Kinga Preis

Redakcja
10.12.2018 14:51
Powstanie film o Krzysztofie Globiszu. W jednej z głównych ról Kinga Preis
fot. Bartosz KRUPA/East News

Krzysztof Globisz to doskonały aktor, który ma na swoim koncie doskonałe role filmowe i teatralne. Aktor kontynuuje pracę zawodową mimo udaru mózgu, jaki przeszedł kilka lat temu. Jego historię pokaże film „Prawdziwe życie aniołów”. Co wiemy o produkcji?

Krzysztof Globisz to utalentowany i uwielbiany przez publiczność aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Urodzony w 1957 roku w Siemianowicach Śląskich, aktorskiego fachu uczył się w krakowskiej Państwowej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego. W 2005 roku uzyskał tytuł profesorski. Na deskach teatru zadebiutował w 1980 roku w „Ameryce” w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Natomiast debiut filmowy Globisza to „Dante”, gdzie zagrał u boku Gerarda Depardieu. Na swoim koncie ma dziesiątki doskonałych kreacji. Warto wymienić tu między innymi takie produkcje jak „Anioł w Krakowie”, „Jasminum” czy „Przedwiośnie”. Wystąpił również w serialowym „Czasie Honoru”. Od 2006 roku jest członkiem Rady Programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.

EN_01295806_0038
fot. Ireneusz Sobieszczuk/TVP/East News

Tragedia Krzysztofa Globisza

Błyskotliwa aktorska kariera Globisza została brutalnie przerwana 4 lata temu, kiedy aktor przeszedł udar mózgu. Jego stan był bardzo ciężki i wymagał długiej i kosztownej rehabilitacji, by móc normalnie funkcjonować. W zbiórkę pieniędzy na jego leczenie zaangażowana była między innymi fundacja Anny Dymnej, która w wywiadzie dla „Super Expressu” tak oceniała wtedy jego stan:

– Pracuje bardzo ciężko z grupą oddanych lekarzy i rehabilitantów. Jest uparty, pracowity, niezłomny, pełen energii. Mówi coraz więcej słów, zaczął chodzić, ustępuje paraliż. Nie jestem jego lekarzem, więc nie będę dywagowała na temat jego stanu zdrowia. Wiem tylko, że jest szansa na jego całkowity powrót do sprawności i na scenę. Nikt nie wie, jak długa to jeszcze droga, ale wszyscy wierzymy, że Krzysztof wróci do pełnej formy, na scenę i przed kamery.

Słowa aktorki okazały się prorocze i Krzysztof Globisz, dzięki ciężkiej pracy i pomocy bliskich, powrócił do aktorstwa. Nadal gra w teatrze, widzowie mogą też oglądać go w serialu „Leśniczówka”.

ZOBACZ: Piosenka Edyty Górniak z serialu "Leśniczówka"

Krzysztof Globisz
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Powstanie film o Krzysztofie Globiszu

Walka Krzysztofa Globisza o powrót do zdrowia jest historią tak ciekawą i pouczającą, że postanowiono przenieść ją na ekrany. Jak donosi „Super Express”, wiosną 2019 roku ruszą zdjęcia do filmu „Prawdziwe życie aniołów”. Będzie to opowieść o powrocie Globisza do aktorstwa i trudów, jakie musiał przejść zarówno on, jak i jego bliscy. W roli żony aktora zobaczymy Kingę Preis. W rozmowie z dziennikiem reżyser Artur Więcek tak opowiedział o jej kreacji.

– Jest ona w naszym filmie równorzędną, jeśli nie ważniejszą postacią. Wyciąga męża z choroby, sprawia, że zaczyna walczyć o siebie. To na jej sile opiera się cały film. Nie oglądając się na nic, wbrew logice, bierze całe zło na siebie i mówi „wygramy”.

Z niecierpliwością czekamy na premierę.

ZOBACZ TEŻ: Anna Dymna organizuje zbiórkę. Chce pomów Kazimierzowi Kutzowi

Kinga Preis
fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

RadioZET.pl/se.pl/MF