Zamknij

Polska produkcja na prestiżowym festiwalu Sundance. Co już wiemy o „Prime Time“?

17.12.2020 17:15
kadr z filmu "Prime Time"
fot. materiały prasowe Next Film/Tomasz Kaczor/Watchout Studio

„Prime Time“ Jakuba Piątka trafił na listę produkcji, zakwalifikowanych do programu prestiżowego festiwalu filmowego Sundance. O czym opowiada film z udziałem Bartosza Bieleni?

„Prime Time“ debiutującego w długim metrażu Jakuba Piątka, to historia młodego mężczyzny, który chce sprzeciwić się opresyjnemu systemowi. 

Akcja filmu rozgrywa się ostatniego dnia 1999 roku, gdy młody chłopak wchodzi do studia telewizyjnego z bronią w ręku i w czasie najlepszej oglądalności bierze zakładników. Nie chce jednak okupu, a jedynie czasu antenowego, by móc opowiedzieć swoją historię.

Zobacz także

Jak mówi reżyser w materiałach prasowych:

„Ten film jest wynikiem naszej wspólnej tęsknoty za rebelią, buntem“.

Reżyser chciał w centrum opowieści postawić bohatera, które zostało uformowane przez doświadczenia lat 90. w Polsce. Osobnika charyzmatycznego, ale też wrażliwego, który potrafi jednak porwać tłumy i przekonać innych do swoich racji. 

Reżyser wspomina też, że film rozgrywa się w większości w jednym pomieszczeniu studia filmowego, co stanowi niezamierzony komentarz do sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy.

"Gdy zaczynaliśmy pracę nad scenariuszem nikt nie przypuszczał w jakiej sytuacji znajdziemy się w 2020 roku" – przyznaje reżyser.

Dodaje, że izolacja bohaterów jest jeszcze bardziej odczuwalna w obecnych warunkach.

Film zakwalifikował się do World Dramatic Cinema Competition, wraz z dziewięcioma innymi produkcjami z różnych krajów.

Zobacz także

„Prime Time” – obsada i ekipa

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Jakub Piątek, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Piątek ma na swoim koncie produkcje dokumentalne i krótkometrażowe, kilkakrotnie nagradzane na polskich i światowych festiwalach. Wśród nich m.in. „Users”, „One Man Show”, czy „Matka”. „Prime Time” to jego pełnometrażowy debiut fabularny.

Na ekranie, oprócz Bartosza Bieleni w głównej roli, zobaczymy także takich aktorów i aktorki, jak: Magdalena Popławska, Andrzej Kłak, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.

„Prime Time” – kiedy premiera?

Premiera festiwalowa filmu będzie miała miejsce podczas przyszłorocznego Sundance, które odbędzie się w dniach od 28 stycznia do 3 lutego, w wersji online. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie film zadebiutuje w polskich kinach, ale powinno mieć to miejsce najprawdopodobniej już w 2021 roku.

Czytaj także:  Billie Eilish - pełny zwiastun filmu dokumentalnego „The World’s A Litttle Blurry” 

Radiozet.pl/PISF.pl/mat. prasowe Next Film