Zamknij

„Prime Time” – zwiastun polskiego thrillera zakwalifikowanego na Sundance Film Festival

21.01.2021 12:32
"Prime Time" - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Next Film/Tomasz Kaczor Watchout Studio 2

„Prime Time” zakwalifikował się do programu prestiżowego festiwalu Sundance Film Festival. Produkcja z Bartoszem Bielenią dostała pierwszą zapowiedź wideo. Co zdradza ona o filmie?

„Prime Time” debiutującego w długim metrażu Jakuba Piątka to produkcja osadzona pod koniec lat 90. A dokładniej – ostatniego dnia 1999 roku. Do studia telewizyjnego włamuje się mężczyzna z bronią w ręku. Bierze zakładników i ma tylko jedno żądanie – wejść na antenę na żywo w czasie największej oglądalności. Co doprowadziło bohatera do tak desperackich kroków?

Film zapowiadany jest jako trzymający w napięciu dramat psychologiczny, a twórcy w wywiadach zdradzają, że film powstał w wyniku twórczej „tęsknoty za rebelią, buntem“.

Zobacz także

„Prime Time” – klip promocyjny

W sieci pojawił się pierwszy klip promocyjny filmu. Materiał prezentuje się następująco:

„Prime Time” – obsada i ekipa

Film powstał w głowie Jakuba Piątka oraz Łukasza Czapskiego, którzy odpowiedzialni są za scenariusz filmu. Piątek stanął także za kamerą.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów jak: Bartosz Bielenia, Magdalena Popławska, Andrzej Kłak czy Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.

„Prime Time” – reżyser o filmie

W ramach promocji produkcji na festiwalu Sundance, który rozpocznie się pod koniec stycznia, w sieci możemy znaleźć także mini-wywiad z reżyserem.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Prime Time” – kiedy premiera?

Światowa premiera filmu odbędzie się już 30 stycznia podczas festiwalu filmowego Sundance. Film posiada już polskiego dystrybutora i na pewno zawita w polskich kinach. Sęk tkwi w tym, że z powodu pandemii koronawirusa obecnie nie wiadomo, kiedy te zostaną ponownie otwarte.

Czytaj także: „Szarlatan” Agnieszki Holland nominowany do 12 Czeskich Lwów, tzw. „czeskich Oscarów”.