Zamknij

Aaron Sorkin zmierza po kolejnego Oscara. Zwiastun nowego filmu Netflixa

14.09.2020 10:29
Sacha Baron Cohen, Jeremy Strong, Poces Siódemki z Chicago
fot. materiały prasowe Netflix / Niko Tavernise

„Proces Siódemki z Chicago” to najnowszy dramat Netfliksa, opierający się na prawdziwych wydarzeniach. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun nowego filmu Aarona Sorkina.

„Proces Siódemki z Chicago” (org. „The Trial of Chicago 7”) to najnowszy film Aarona Sorkina, wielokrotnie nagradzanego scenarzysty i reżysera. Twórca skryptów do „The Social Network”, „Steve’a Jobsa”, czy seriali „Prezydencki poker” i „Newsroom” po raz drugi stanie też za kamerą filmu pełnometrażowego.

„Proces Siódemki z Chicago” będzie drugim filmem wyreżyserowanym przez Aarona Sorkina. Po „Grze o wszystko” z niezawodną Jessicą Chastain z 2017 roku, scenarzysta po raz kolejny stanie za kamerą filmu, bazującego na faktach.

„Proces Siódemki z Chicago” opowiada bowiem burzliwą historię pewnego pokojowego protestu,  który odbył się w 1968 roku. Z początku pokojowo nastawiona demonstracja, zorganizowana podczas krajowej konwencji Partii Demokratycznej, szybko przerodziła się w brutalne zamieszki i starcie nie tylko z policją, ale i amerykańską gwardią narodową.

W wyniku tych wydarzeń siedmioro organizatorów zostało postawionych w stan oskarżenia o zawiązanie spisku w celu wywołania zamieszek.

„Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, zapisał się na zawsze w historii sądownictwa” – jak możemy przeczytać w materiałach promocyjnych filmu.

„Proces Siódemki z Chicago” – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji. Zapowiada on niezwykłe emocje oraz kolejną wariację na temat słynnego „walk and talk” – „mówienie podczas chodzenia”, którym od lat raczy nas Sorkin w swoich kolejnych produkcjach. 

„Proces Siódemki z Chicago” – obsada i ekipa

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada Aaron Sorkin. Przed kamerą zobaczymy natomiast plejadę gwiazd. W jednej z głównych ról będziemy mogli oglądać Sachę Barona Cohena w kolejnej dramatycznej roli. Partnerować mu będą: Joseph Gordon-Levitt, Eddie Redmayne, Michael Keaton, Yahya Abdul-Mateen II, Frank Langella, Mark Rylance, Jeremy Strong, John Carroll Lynch, czy Alex Sharp.

„Proces Siódemki z Chicago” – kiedy premiera?

Film ma zadebiutować na platformie streamingowej Netflix już 16 października.