Zamknij

„Przystanek Alaska" – wróci kultowy serial sprzed lat?

Redakcja
12.06.2017 08:35
„Przystanek Alaska" – wróci kultowy serial sprzed lat?
fot. YouTube/screen

Ponoć najbardziej lubi się oglądać te filmy, które już kiedyś się widziało. Nic więc dziwnego, że kultowe seriale sprzed lat wracają – i to często nie jako powtórki, ale w zupełnie nowej, odświeżonej formie. Tak jest na przykład w przypadku „Twin Peaks" czy „Dynastii".

Aktorzy i twórcy legendarnego „Przystanku Alaska" spotkali się niedawno podczas ATX Television Festival w Austin w Teksasie. Choć oficjalna decyzja o wskrzeszeniu kultowego serialu jeszcze nie zapadła, niemal cała obsada jest „za". – Bardzo byśmy chcieli wrócić – powiedział producent Joshua Brand, którego cytują Wirtualne Media. – Rob Morrow próbuje to wszystko zorganizować. Jestem pewien, że wszyscy byśmy się zgodzili na udział. Brand dodał, że nowa odsłona „Przystanku Alaska" idealnie wpasowałaby się we współczesne telewizyjne realia.

Akcja serialu „Przystanek Alaska" rozgrywała się w niewielkim fikcyjnym miasteczku Cicely na Alasce. Fabuła koncentrowała się wokół perypetii młodego lekarza, doktora Joela Fleischmana, który przybył do miasteczka z Nowego Jorku. W obsadzie znaleźli się także: Janine Turner (pilotka Maggie O'Connell), John Corbett (radiowiec i domorosły filozof Chris Stevens), Elaine Miles (recepcjonistka dr. Fleischmana Marilyn Whirlwind), Darren E. Burrows (filmowiec Ed Chigliak), John Cullum (restaurator Holling Vincoeur), Cynthia Geary (młoda ukochana Hollinga, Shelly Tambo) i Barry Corbin (były astronauta i przedsiębiorca Maurice Minnifield).

Serial spotkał się z uznaniem widzów i krytyków. Został uhonorowany Złotymi Globami i Nagrodą Emmy. W Stanach pierwsze odcinki serialu można było oglądać w 1990 roku, w Polsce – trzy lata później na antenie TVP2. Później serial był wielokrotnie powtarzany.

RadioZET.pl/SI