Zamknij

Benedict Cumberbatch na pierwszym zdjęciu z nowego filmu Netflixa. O czym opowiedzą "Psie pazury"?

28.07.2021 13:50
Benedict Cumberbatch "Psie pazury" Netflix
fot. KIRSTY GRIFFIN/NETFLIX © 2021

"Psie pazury" ("The Power of the Dog") to realizowany dla Netflix, najnowszy film wybitnej reżyserki Jane Campion, w którym główną rolę gra Benedict Cumberbatch. O czym opowie i kiedy możemy spodziewać się jego premiery?

"Psie pazury" to jeden z najbardziej prestiżowych, nadchodzących filmów Netflixa. Najnowszy obraz Jane Campion, nagrodzonej Złotą Palmą w Cannes za "Fortepian", zostanie pokazany podczas 78. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji oraz 59. Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku. Do sieci trafiło pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu, w którym Benedict Cumberbatch wciela się w główną rolę.

"Psie pazury": O czym jest film Jane Campion dla Netflix?

"Psie pazury" ("The Power of the Dog") to adaptacja powieści Thomasa Savage’a o tym samym tytule. Opowiada historię Phila i George'a Burbanka, bogatych braci z Montany, którzy stanowią swoje absolutne przeciwieństwa. Phil (Benedict Cumberbatch) jest pełen wdzięku, inteligencji i okrucieństwa, podczas gdy George to mężczyzna powściągliwy, skrupulatny i delikatny. Obaj są współwłaścicielami największego rancza w dolinie Montany. To miejsce, w którym czas się zatrzymał - tylko dla twardych mężczyzn, czczących postać kowboja Bronco Henry'ego. Kiedy George potajemnie poślubia miejscową wdowę Rose, zszokowany i wściekły Phil rozpoczyna sadystyczną, bezwzględną wojnę, aby całkowicie zniszczyć swoją szwagierkę. Jako pionka w grze wykorzystuje jej syna Petera.

"Psie pazury" - Kiedy premiera na Netflix?

W głównych rolach filmu "Psie pazury" występują wspomniany już Benedict Cumberbatch oraz Jesse Plemons (George) i Kristen Dunst (Rose), a także Kodi Smit-McPhee, Thomasin McKenzie, Frances Conroy, Keith Carradine, Peter Carroll i Adam Beach. Jane Campion jest reżyserką i scenarzystką produkcji.

Film "Psie pazury" zostanie pokazany w Wenecji w pierwszych dniach września 2021 roku, a następnie w Nowym Jorku - 1 października 2021 roku. Data jego premiery na Netflix nie została jeszcze ujawniona.

RadioZET.pl/Netflix