Zamknij

Wpadka w „Pytaniu na śniadanie”. Fani drwią z ortograficznego błędu

Maciej Friedrich
27.09.2019 11:23
Wpadka w „Pytaniu na śniadanie”. Fani drwią z ortograficznego błędu
fot. screen: Youtube

W śniadaniowym programie TVP2 „Pytanie na śniadanie” doszło do niemałej wpadki. Poważny błąd ortograficzny nie umknął uwadze widzów, którzy nie omieszkali zadrwić z producentów. Czy rzeczywiście było aż tak źle?

Pytanie na śniadanie” to jeden z najpopularniejszych w Polsce programów śniadaniowych, emitowany na antenie TVP od 2002 roku. Wpisuje się doskonale w charakterystykę tego typu formatów, oferując widzom kącik kulinarny, wywiady z gwiazdami, występy muzyków i reportaże. Wśród gospodarzy programu znajdziemy między innymi takie gwiazdy jak Tomasz Kammel, Marzena Rogalska, Tamara Gonzalez Perea czy Ida Nowakowska

Specyficzną cechą programów śniadaniowych jest fakt, że emitowane są na żywo. Czasem nie sposób więc uniknąć nieoczekiwanych sytuacji lub wpadek. Kilka dni temu Marina Łuczenko poprawiała Annę Kalczyńską w „Dzień Dobry TVN”, teraz przyszła kolej na wpadkę w „Pytaniu na śniadanie”.

Pytanie na śniadanie: wpadka w programie. Błąd ortograficzny rozbawił widzów

25 września „Pytanie na śniadanie” prowadzili Marzena Rogalska i Tomasz Kammel. Jednym z tematów było zdrowe odżywianie i wprowadzanie do diety większej ilości warzyw. Producenci postanowili przeprowadzić sondę i zapytać widzów o zdanie. Pytanie okazało się zabawną wpadką z powodu błędu ortograficznego.

Czy lubisz ważywa? Tak czy nie? – brzmiało pytanie, które mogliśmy zobaczyć na ekranie.

Rzecz jasna widzowie wykazali się czujnością i bez problemu wychwycili błąd. Natychmiast również pojawiły się zabawne i złośliwe komentarze dotyczące wpadki.

Takich ważyw jeszcze nie widziałam, może jakiś nowy gatunek zagraniczny?

A może to chodzi o jarmuż?

Co to są ważywa? Haha – czytamy w komentarzach.

Rzeczywiście, błąd był rażący, ale czym byłaby telewizja śniadaniowa, gdyby nie zabawne wpadki?

 Filip Chajzer ugryziony przez małpkę w DDTVN. Oberwał jeszcze od Kingi Rusin

Zagłosuj

Oglądasz "Pytanie na śniadanie"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF