Zamknij

Pytanie za milion w „Milionerach”. Czy padła główna wygrana?

Redakcja
06.07.2018 13:11
Pytanie za milion w „Milionerach”. Czy padła główna wygrana?
fot. EAST NEWS

Niedawno w teleturnieju „Milionerzy” padła główna wygrana. Wczoraj kolejny zawodnik zmierzył się z pytaniem za milion złotych. Czy Remigiusz Skubisz udzielił prawidłowej odpowiedzi i dołączył do grona zwycięzców?

Teleturniej „Milionerzy” prowadzony przez Huberta Urbańskiego niezmiennie gromadzi przed telewizorami rzesze telewidzów kibicujących zawodnikom i wraz z nimi odpowiadających na pytania. Niedawno z głównej wygranej mogła cieszyć się emerytowana nauczycielka Maria Romanek. Zapowiedziała, że większość pieniędzy przeznaczy na pomoc potrzebującym. Wczoraj natomiast kolejny uczestnik zmierzył się z pytaniem za milion złotych. Czy i tym razem się udało?

Leszek Kołakowski w Milionerach

Do ostatniego progu dotarł tym razem Remigiusz Skubisz, pracownik działu IT. Po drodze musiał zmierzyć się między innymi z bardzo oryginalnym pytaniem. Udało mu się również zachować jedno z kół ratunkowych. W walce o milion przyszło mu się zmierzyć z pytaniem z filozofii, które brzmiało: „Co według Leszka Kołakowskiego jest sklepieniem domu, w którym duch ludzki mieszka?” Wariantami odpowiedzi były: rozum, Bóg, miłość oraz czas.

Pan Remigiusz wykorzystał pomoc publiczności, jednak ta nie była jednogłośna. Po zastanowieniu zawodnik doszedł do wniosku, że pozostaje mu jedynie strzał, a więc spore ryzyko przegranej. Ostatecznie zdecydował się na rezygnację z dalszej gry i zabranie ze sobą 500 tysięcy złotych oraz ogromnej satysfakcji z dojścia do ostatniego etapu zabawy.

EN_01252147_0028

Prawidłową odpowiedzią był „czas”. Pytanie zaś dotyczyło fragmentu jednego z tekstów opublikowanych przez Leszka Kołakowskiego.

„Na czterech węgłach wspiera się ten dom, w którym, patetycznie mówiąc, duch ludzki mieszka. A te cztery są: Rozum, Bóg, Miłość, Śmierć. Sklepieniem zaś domu jest Czas, rzeczywistość najpospolitsza w świecie i najbardziej tajemnicza. Od urodzenia czas wydaje się nam realnością najzwyklejszą i najbardziej oswojoną”.

Trzeba przyznać, że pytanie było naprawdę trudne i wymagające zapoznania się z twórczością filozofa. Panu Remigiuszowi pozostaje pogratulować wygranej.

RadioZET.pl/MF