Zamknij

„Raya i Ostatni Smok” – najnowsza animacja Disneya z pierwszym zwiastunem

21.10.2020 15:37
„Raya i Ostatni Smok” – najnowsza animacja Disneya z pierwszym zwiastunem
fot. materiały prasowe Disney

„Raya i Ostatni Smok” to najnowszy film animowany wytwórni Walt Disney Pictures. W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun. Co wiemy o nowym oryginalnym filmie największej wytwórni filmowej na świecie?

„Raya i Ostatni Smok” to animacja oryginalna wytwórni Disneya, nie bazująca na żadnym wcześniejszym materiale, a powstała w głowach dwójki scenarzystów: Qui Ngueyn i Adele Lim. Jest to baśniowa historia, opowiadająca o magicznym świecie, który zapomniał jednak już o istnieniu magii. Młoda dziewczyna wyrusza na wyprawę w celu odnalezienia ostatniego żyjącego smoka i z jego pomocą przywrócenia dawnej magii całej krainie.

„Raya i Ostatni Smok” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie pierwszy zwiastun filmu animowanego z „wytwórni Myszki Miki”, Materiał prezentuje się następująco:

„Raya i Osatni Smok” – obsada i ekipa 

Reżyserami filmu są Don Hall oraz Carlos Lopez Estrada. Hall od lat tworzy filmy animowane, zajmując różne stanowiska przy produkcji. W jego portfolio znajdują się m.in „Tarzan” z 1999 (Hall był współautorem scenariusza), „Kubuś Puchatek” w wersji z 2011 roku (scenariusz i reżyseria), „Big Hero 6”, czy „Vaiana: Skarb oceanu”. Lopez Estrada zasłynął zaś głośnym filmem „Blindspotting”, którym debiutował w długim metrażu.

Główną rolę w obrazie gra Kelly Marie Tran, najlepiej znana z udziału w filmie „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Na razie wiadomo, że partnerować jej będzie Awkwafina, coraz jaśniejsza gwiazda filmowego świata, znana z ról w takich filmach, jak: „Kłamstewko”, „Ocean’s 8” „ czy „Jumanji: Następny poziom”.

„Raya i Ostatni Smok” – kiedy premiera?

Film trafi do amerykańskich i polskich kin już w marcu 2021 roku.

Czytaj także: „Co w duszy gra” – dwa nowe zwiastuny najnowszej animacji Pixara