Zamknij

"Rebeka" to nowy hit Netflixa? Opinie krytyków są podzielone

22.10.2020 12:53
Film Rebeka
fot. Materiały prasowe Netflix

"Rebeka" to zapowiadany od wielu miesięcy film z Lily James i Armiem Hammerem, który trafił na Netflixa. Jak udała się nowa wersja klasyku sprzed lat? Krytycy są podzieleni.

"Rebeka" to nowy hit Netflixa? Opinie krytyków są podzielone. Lily James i Armie Hammer odtworzyli kultowe role w "Rebece". Produkcja trafiła już na Netflixa, jednak na razie zbiera słabe recenzje, co nie przeszkadza użytkownikom Netflixa. O czym jest film, kto jeszcze w nim występuje? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także:  Netflix ekranizuje gotycką powieść. Lily James i Armie Hammer w zwiastunie "Rebeki" 

"Rebeka": o czym jest film i kto występuje?

"Rebeka" to historia oparta na książce Daphne Du Maurier, autorką inspirował się sam Alfred Hitchcock. Jest to opowieść o losach kobiety, która zakochuje się we wdowcu, a po ślubie przeprowadza się do jego imponującej posiadłości. Szybko okazuje się, że musi sobie poradzić z niechęcią pracowników, ale także obecnością poprzedniej pani domu.

W filmie występują: Lily James, Armie Hammer, Keeley Hawes, Sam Riley oraz Kristin Scott Thomas. Reżyserem filmu jest Ben Wheatley. Produkcja jest dostępna na Netflixie od 21 października 2020 roku. Seans trwa trochę ponad dwie godziny.

"Rebeka": jakie są opinie krytyków?

"Rebeka" cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników Netflixa. Krytycy są jednak podzieleni. Duża część z nich porównuje film Wheatleya do dzieła Alfreda Hitchcocka z 1940 roku. Portal spidersweb.pl zauważył, że w filmie brakuje budowania napięcia. Portal naekranie.pl zwraca jednak uwagę na to, że produkcja zdecydowanie przypadnie do gustu miłośnikom filmów romantycznych, bo to właśnie na wątku miłośnym w dużej mierze skupił się reżyser. 

Na razie film nie trafił do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych produkcji na Netflixie. Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun filmu.

Zobacz także:  Sophia Loren w filmie Netflixa. Tak dziś wygląda legendarna gwiazda kina [WIDEO] 

RadioZET.pl/Netflix Polska/Spidersweb.pl/Naekranie.pl/Filmweb.pl