Zamknij

Rekordowy wynik w chińskich kinach. „Detective Chinatown 3” przebił wynik „Avengers: Koniec gry”

16.02.2021 14:53
Avengers: Koniec gry - kadr z premiery
fot. Invision/Invision/East News

Chiński rynek filmowy ma powody do świętowania. W ostatni weekend pobito rekord otwarcia. Chińska produkcja „Detective Chinatown 3” zarobiła w trzy dni ponad 398 mln dolarów, przebijając tym samym poprzedni rekord, należący do filmu „Avengers: Koniec gry”.

„Detective Chinatown 3” to kolejna odsłona cyklu sygnowanego nazwiskiem Chena Sichenga, opowiadająca o dwójce przyjaciół, którzy rozwiązują wspólnie zagadki kryminalne. W trzeciej odsłonie filmu przyjaciele wyruszają do Tokio, gdzie okaże się, że aby rozwiązać sprawę, będą musieli wygrać z innymi detektywami, uznawanymi za najlepszych w Azji. Każdy z odcinków serii, zapoczątkowanej w 2015, cieszył się dużą popularnością w Chinach, ale to 3. część rozbiła bank.

Film „Detective Chinatown 3” zarobił bowiem w przeciągu trzech dni (piątek, 12 lutego - niedziela, 14 lutego) ponad 398 mln dolarów. To wynik znacznie lepszy od poprzedniego rekordu, który należał do filmu „ Avengers: Koniec gry” (ok. 340 mln dolarów).

Zobacz także

Podwójny rekord „Detective Chinatown 3”

Co ciekawe - rekord filmu jest nie tylko najlepszym wynikiem otwarcia w Chinach, ale także w jakimkolwiek kraju. Żaden film w dotychczasowej historii nie zarobił tyle pieniędzy w jeden weekend. Poprzedni rekord należał do „Avengers: Koniec gry” i amerykańskiego weekendu otwarcia w kwietniu 2019 roku. Film braci Russo zarobił wtedy 357 mln dolarów w ciągu kilku dni.

Rekord imponuje więc nawet w zwykłych warunkach kinowych. Biorąc pod uwagę, że świat wciąż walczy z efektami pandemii, wynik ten jest tym bardziej zaskakujący. Jak podaje portal Deadline, Chiny jednak stopniowo inwestują w przemysł filmowy, a kina zostały ponownie otwarte już w lipcu 2020. Od tego czasu Chińczycy zaczęli coraz śmielej chodzić do kina. Jak widać – w ostatni weekend do tych przybytków kultury udała się rekordowa liczba osób

Zobacz także

„Detective Chinatown 3” – zwiastun

Serial „Detective Chinatown” jest najpopularniejsza właśnie w Chinach i raczej nie zawita do Polski w najbliższym czasie. Niemniej w sieci można znaleźć zwiastun promujący bijący rekordy film. Materiał prezentuje się następująco:

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także:  Najlepsze Filmy 2020 roku - TOP 10. Wybraliśmy najciekawsze produkcje minionych 12 miesięcy

RadioZet.pl/Deadline