Zamknij

Remigiusz Mróz: będzie ekranizacja powieści „Listy zza grobu”

Sylwia Bagińska
12.12.2019 12:48
Remigiusz Mróz
fot. Instagram.com/remigiuszmroz

Remigiusz Mróz to aktualnie jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. Jego książki sprzedają się w tysiącach egzemplarzy. Prawnik może pochwalić się kolejnym sukcesem. „Listy zza grobu” doczekają się ekranizacji.

Remigiusz Mróz: będzie ekranizacja powieści „Listy zza grobu”

Remigiusz Mróz śmiało może powiedzieć, że to jego czas. Jeden z najlepiej zarabiających pisarzy w Polsce poinformował swoich czytelników, że sprzedał prawa do kolejnej ekranizacji.

Na ekranach zobaczymy „Listy zza grobów”. Adaptacji filmowej podejmie się Canal+. Platforma ma już doświadczenie w ekranizacji twórczości polskich pisarzy.

Na Canal+ możemy obejrzeć „ Żmijowisko”, które jest adaptacją kryminału Wojciecha Chmielarza, a także „ Belfra”, do którego scenariusz napisał Jakub Żulczyk.

Zobacz także: Netflix i TVP nawiązują współpracę? W planach pierwszy wspólny serial

Listy zza grobu: kiedy premiera, obsada

Remigiusz Mróz nie zdradził wielu informacji. Nieznana jest jeszcze data premiery „Listów zza grobu”. Fani „polskiego króla kryminału” zastanawiają się, kto zagra w ekranizacji „Listy zza grobu”. Obsada jest jeszcze kompletowana, ale twórcy serialu wezmą pod uwagę wszelkie sugestie internautów.  

Zobacz także: Remigiusz Mróz o fankach i związku z Katarzyną Bondą: "Czytelnicy nam kibicują"

Listy zza grobu: o czym będzie serial?

Po śmierci ojca Kaja Burzyńska co roku dokładnie tego samego dnia otrzymuje od niego listy. Traktuje to jako zwyczajną tradycję do czasu, kiedy nie zaczyna dostrzegać czegoś więcej.

W tym samym czasie do miasteczka wprowadza się Seweryn Zaorski. Samotnie wychowujący dwójkę dzieci patomorfolog kupuje dom rodzinny Kai i rozpoczyna w nim remont. W garażu znajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwudziestu lat.

Zagłosuj

Czytałeś książkę "Listy zza grobu?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/SB