Zamknij

"Reminiscence": Hugh Jackman w filmowym debiucie twórczyni "Westworld" [ZWIASTUN]

07.06.2021 12:52
Reminiscence Hugh Jackman
fot. materiały prasowe Warner Bros.

"Reminiscence" to debiut filmowy Lisy Joy, współtwórczyni "Westworld" - jednego z najbardziej intrygujących seriali XXI wieku. W rolach głównych występują Hugh Jackman, Thandie Newton i Rebecca Ferguson.

"Reminiscence" z Hugh Jackmanem w roli głównej to kolejne sci-fi zrealizowane przez Lisę Joy, w którym będziemy obserwować zderzenie nowoczesnych technologii z refleksjami na temat ludzkich emocji i duchowości. Po doskonale przyjętym "Westworld", producentka i showrunnerka serialu postanowiła spróbować swoich sił jako scenarzystka i reżyserka produkcji pełnometrażowej. Jak jej się to udało, przekonamy się jeszcze tego lata. Tymczasem możemy obejrzeć pierwszy oficjalny zwiastun filmu "Reminiscence".

"Reminiscence": Hugh Jackman jako detektyw pamięci w oficjalnym zwiastunie filmu [WIDEO]

Hugh Jackman w filmie "Reminiscence" wciela się w postać Nicka Bannistera - prywatnego detektywa umysłu, który na co dzień żyje na obrzeżach zatopionego wybrzeża Miami. W pracy porusza się natomiast po mrocznym i niebezpiecznie wciągającym świecie przeszłości, pomagając swoim klientom uzyskać dostęp do utraconych wspomnień. Pewnego dnia na jego drodze staje Mae (Rebecca Ferguson). Z pozoru prosta sprawa nowej klientki odmienia jego życie na zawsze... 

"Reminiscence": Hugh Jackman w debiutanckim filmie twórczyni "Westworld"

Hugh Jackman w filmie "Reminiscence" pojawia się w dobrze znanej jego fanom roli. Nick to kolejny bohater w dorobku aktora, który mierzy się ze stratą zaburzającą racjonalny osąd sytuacji. Na ekranie towarzyszą mu Rebecca Ferguson (seria "Mission Impossible") grająca przedmiot jego obsesji imieniem Mae oraz Thandie Newton, gwiazda "Westworld", w roli pomocnicy i zdrowego rozsądku głównego bohatera. W filmie występują także Cliff Curtis, Marina de Tavira, Daniel Wu, Mojean Aria, Brett Cullen, Natalie Martinez, Angela Sarafyan i Nico Parker.

Lisa Joy do współpracy przy debiutanckim filmie wybrała sobie wielu członków ekipy "Westworld" - począwszy od wspomnianej już Thandie Newton oraz Jonathana Nolana, współtwórcy i koproducenta serialu HBO, który w nowym projekcie pełni rolę producenta, przez autora zdjęć Paula Camerona, montażystę Marka Yoshikawę, scenografa Howarda Cummingsa, kostiumografkę Jennifer Starzyk, po światowej sławy kompozytora - Ramina Djawadiego.

Pozostałymi producentami filmu (obok Joy i Nolana) są Michael De Luca i Aaron Ryder. Funkcję producentów wykonawczych pełnią Athena Wickham, Elishia Holmes i Scott Lumpkin.

"Reminiscence": Kiedy premiera nowego filmu z Hugh Jackmanem?

Za produkcją i dystrybucją filmu stoi wytwórnia Warner Bros. "Reminiscence" będzie dostępny zarówno w kinach, jak i na HBO Max. Premiera produkcji została zapowiedziana na 20 sierpnia 2021.

RadioZET.pl/Warner Bros.

reminiscence
fot. Reminiscence - oficjalny plakat filmu