Zamknij

Co obejrzeć w piątek 2 października? Podpowiadamy

02.10.2020 10:57
Co obejrzeć w piątek 2 października? Podpowiadamy
fot. materiały prasowe Warner Bros

Co obejrzeć w telewizji? Co zobaczyć w telewizji dziś wieczorem? – to częste pytania, które mogą paść dziś w wielu domach. Postanowiliśmy pomóc telewidzom i podsunąć kilka ciekawych propozycji na piątek 2 października.

Telewizyjna ramówka nie ma przed nami tajemnic, dlatego postanowiliśmy podzielić się z Wami tą "wiedzą tajemną" i podpowiedzieć, które filmy z dzisiejszego repertuaru wybrać.

Co obejrzeć w telewizji? Podpowiadamy.

Piątek w telewizyjnej ramówce przeznaczony jest przede wszystkim dla fanów fantasy. W piątek wieczorem będzie można zobaczyć kolejne części hitowych serii filmowych, skierowanych do dużego i małego widza. Co warto włączyć? 

„Harry Potter i Zakon Feniksa”, TVN, 20.05

5. część przygód najsłynniejszego czarodzieja świata. Harry Potter musi teraz zmierzyć się z konsekwencjami dramatycznego finału poprzedniego odcinka, gdy Lord Voldemort powrócił do świata żywych i odzyskał swoje stare ciało. Sęk tkwi w tym, że chwilowo nikt nie wierzy chłopakowi, że najgorszy czarnoksiężnik świata znów grasuje na wolności. Na domiar złego w Hogwarcie pojawia się nowa pani dyrektor, która swoimi zasadami terroryzuje uczniów. Oczywiście Harry też ma z nią na pieńku. Jedno jest pewne - to będzie burzliwy rok.

„Hobbit: Bitwa Pięciu Armii”, TVP1, 21.00

Finał sagi fantasy Petera Jacksona. Ostatnia część trylogii bazujące na powieści J.R.R Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Film rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie zakończył się poprzednik – groźnym atakiem Smauga na pobliskie miasteczko. To jednak nie jedyny problem, z jakim borykają się bohaterowie. Oto bowiem już wkrótce dojdzie do słynne Bitwy Pięciu Armii, od której przebiegu może zależeć przyszłość Śródziemia. 

„Kingsman: Tajne Służby”, Polsat Film, 21.00

Adaptacja serii komiksów "Secret Service", opowiadających o zwykłym chłopaku, który zostaje zrekrutowany do tajnej agencji agentów, którzy muszą powstrzymać groźnych przestępców i terrorystów przed objęciem władzy nad światem. Tym razem złoczyńca do opanowania świata postanowił wykorzystać uzależnienie ludzi od telefonów. Rozpoczyna się groźna gra o przetrwanie milionów istnień. Komedia akcji spotkała się z takim entuzjazmem widzów, że już doczekała się sequela, a część 3 czeka na swoją premierę.

„V jak Vendetta”, TNT, 23.20

Znakomita adaptacja powieści graficznej Alana Moore'a, opowiadająca o słynnym zamachu na brytyjski rząd oraz o tajemniczej postaci Guya Fawkesa, który w listopadzie 1605 roku dopuścił się tzw. "spisku prochowego". Akcja filmu oraz komiksu rozgrywa się wprawdzie w totalitarnym świecie przyszłości, ale nawiązana do słynnych wydarzeń historycznych stanowi ważny kontekst dla całości historii. Film przyciąga przede wszystkim znakomitym aktorstwem. Hugo Weaving, choć cały czas skryty pod maską jest wyjątkowo ludzkim i złożonym bohaterem, a Natalie Portman daje popis rozpaczy, a następnie siły ukutej w najtrudniejszych warunkach, który zwyczajnie przykuwa do ekranu.

Piątkowa ramówka telewizyjna: co poza tym można zobaczyć? 

Dodatkowo w piątkowym wieczór w telewizji możemy zobaczyć także: chińsko-japoński dramat, pokazywany na festiwalu w Cannes „Najczystszy jest popiół” (TVP Kultura, 20.05), polską komedię „Nic śmiesznego” (Kino Polska 22.05), film katastroficzny „2012” (Polsat Film 23.35). 

Czytaj także: Co obejrzeć w weekend 2-3 października? Podpowiadamy,