Zamknij

"Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" w pierwszej zapowiedzi. Jak prezentuje się horror? [WIDEO]

07.10.2021 13:42
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City - kadr z filmu
fot. Sony Pictures/materiały prasowe

Zaprezentowano pierwszy teaser horroru "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City". Jak zapowiada się produkcja o zombie oparta na słynnej grze wideo?

Nadciąga nowa wersja "Resident Evil". Reboot od Sony Pictures będzie w o wiele większym stopniu niż filmy Millą Jovovich, nawiązywał do gier wideo, na których bazuje seria. Jak prezentuje się "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City"?

"Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" - zapowiedź horroru

O tym, że "Resident Evil" powróci w odświeżonej wersji, wiadomo od dawna. Co ciekawe "Witajcie w Raccoon City" nie jest jedyną produkcją opartą na marce firmy Capcom. Platforma Netflix pracuje obecnie nad serialem aktorskim, dziejącym się w świecie opanowanym przez wirus organizacji Umbrella Corporation.

Twórcy filmu "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" podzielili się pierwszą zapowiedzią wideo. W teaserze widzimy fragmenty scen, które prawdopodobnie pojawią się w pełnym zwiastunie horroru, debiutującym 8 października 2021 roku. 

W zapowiedzi widzimy kobietę zamykającą okno, psa zombie i przerażające ujęcie Lisy Trevor (Marina Mazepa). Całości towarzyszy wycie alarmu. Chociaż twórcy zaprezentowali jedynie skrawki pełnego materiału, teaser zbudował mroczny i tajemniczy klimat dobrze znany z serii gier wideo.

Za film "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" odpowiada Johannes Roberts, który stworzył takie produkcje grozy, jak "Nieznajomi: Ofiarowanie", "Podwodna pułapka" oraz sequel "47 Meters Down: Uncaged". W nowym "Resident Evil" występują Kaya Scodelario (Claire Redfield), Robbie Amell (Chris Redfield), Avan Jogia (Leon S. Kennedy), Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Tom Hopper (Albert Wesker), Lily Gao (Ada Wong) i Donal Logue (Szef Brian Irons).

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabuły filmu.

Akcja "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" rozgrywa się w tytułowym mieście - niegdyś kwitnącej siedzibie giganta farmaceutycznego Umbrella Corporation. Obecnie jest umierającą mieściną na Środkowym Zachodzie USA. Odejście firmy sprawiło, że miasto stało się pustkowiem… z wielkim złem wrzącym pod powierzchnią. Kiedy zło zostanie uwolnione, grupa ocalałych musi współpracować, aby przetrwać noc i odkryć prawdę kryjącą się za organizacją Umbrella.

Zapowiada się więc gratka dla fanów surwiwal horroru.

"Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" - kiedy premiera filmu?

Produkcja trafi do amerykańskich kin już 24 listopada 2021 roku. Polscy fani "Resident Evil" będą musieli poczekać nieco dłużej, bo do 3 grudnia 2021 roku.

RadioZET.pl/Resident Evil/Twitter