Zamknij

"Resident Evil: Witajcie w Raccoon City": odkryj genezę zła w pierwszym zwiastunie horroru [WIDEO]

08.10.2021 10:57
Resident Evil: Witajcie w Raccoon City - plakat filmu
fot. Sony Pictures/materiały prasowe

Horror "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" doczekał się pierwszego zwiastuna. Zapowiedź ukazuje, co czeka widzów nowej wersji adaptacji słynnej serii gier wideo.

Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City". Z tego powodu twórcy horroru postanowili podzielić się pierwszym zwiastunem adaptacji gier firmy Capcom.

"Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" - zwiastun horroru

W 2002 roku powstała pierwsza część serii "Resident Evil" z Millą Jovovich w roli głównej. Chociaż film doczekał się wielu sequeli, nie miał w zasadzie zbyt wiele wspólnego z grami wideo. Po niemal 20 latach od debiutu pierwszej adaptacji do kin trafi nowa wersja "Resident Evil", która całymi garściami czerpie z cyfrowego pierwowzoru.

Sony Pictures zaprezentowało pierwszy zwiastun filmu "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City", w którym zobaczymy jakie przerażające sekrety skrywa tytułowe miasto. Główni bohaterowie będą musieli rozwikłać zagadkę organizacji Umbrella Corporation oraz ujść z życiem przed jej tworami.

W zwiastunie "Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" widzimy Claire Redfield (Kaya Scodelario) i jej brata Chrisa (Robbie Amell), prowadzących śledztwo w sprawie tajemnic korporacji Umbrella. Odkrywają taśmę wideo nagraną przez osobę, która próbuje zdemaskować niecne zamiary firmy. Wkrótce okazuje się, że wirus, nad którym pracowali naukowcy Umbrella, zamienia ludzi w zmutowane potwory. Claire, jej brat, Leon S. Kennedy oraz Jill Valentine udadzą się do Raccoon City, by stanąć z nimi twarzą w twarz.

Twórcy podzielili się również plakatem filmu.

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City - plakat filmu
fot.

foto: Sony Pictures/materiały prasowe

Fani gier wideo i surwiwal horrorów mają na co czekać.

"Resident Evil: Witajcie w Raccoon City" - kiedy premiera filmu?

Produkcja trafi do amerykańskich kin już 24 listopada 2021 roku. Polscy fani "Resident Evil" będą musieli poczekać nieco dłużej, bo do 3 grudnia 2021 roku. W filmie Johannesa Robertsa wystąpili Kaya Scodelario (Claire Redfield), Robbie Amell (Chris Redfield), Avan Jogia (Leon S. Kennedy), Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Tom Hopper (Albert Wesker), Lily Gao (Ada Wong) i Donal Logue (Szef Brian Irons).

RadioZET.pl/YouTube/Sony Pictures