Zamknij

Jak dziś wygląda MacGyver? Trudno go rozpoznać

Redakcja
06.03.2018 15:20
Richard Dean Anderson. Angus MacGyver
fot. YouTube

Richard Dean Anderson — kiedyś to nazwisko znali wszyscy. Amerykański aktor przez XX wcielał się w niezapomnianego MacGyvera. Jak potoczyła się jego kariera po zakończeniu emisji serialu? Czym dziś się zajmuje? Jak wygląda w 2018 roku?

Richard Dean Anderson. Angus MacGyver w 2018 roku

Richard Dean Anderson urodził się 23 stycznia 1950 roku w Minneapolis, w stanie Minnesota. Jego ojciec, Stuart Anderson, uczył angielskiego i sztuki w miejscowym liceum; jest też utalentowanym basistą jazzowym. Matka aktora, Jocelyn, jest artystką, zajmującą się malarstwem i rzeźbą.

Zobacz także

Richard jest najstarszym z czterech braci. W młodości przyszły aktor interesował się głównie sztuką, muzyką i sportem. Podobnie jak wielu chłopców dorastających w stanie Minnesota Richard marzył o zostaniu profesjonalnym hokeistą. Jednak gdy miał 16 lat, złamał obie ręce w dwóch wypadkach w odstępie trzech tygodni, podczas gry w hokeju na lodzie. Wtedy musiał odłożyć na bok marzenia o zawodowej karierze, choć wciąż czuje głęboką miłość do tego sportu. W wieku 17 lat Richard wybrał się w wycieczkę autostopem — zwiedził m.in. Kanadę i Alaskę, co do dziś uważa za przygodę swojego życia.

Richard studiował dramat na St. Cloud State University i Ohio University, choć szybko zrezygnował z dalszej nauki. Wolał szukać swojej drogi życiowej — mieszkał w Nowym Jorku, w San Francisco, a ostatecznie osiadł w Los Angeles, gdzie pracował jako uliczny mim, żongler, a także błazen w kabarecie. Wtedy też zdecydował, że aktorstwo jest jego powołaniem. Później jego kariera potoczyła się błyskawicznie.

Zobacz także

Największą popularność przyniosła mu rola niezapomnianego Angusa MacGyvera, w którą wcielał się w latach 1985–1992 (później grał także w filmach telewizyjnych o tym samym bohaterze). Fani pamiętają także na pewno jego role w produkcjach, takich jak: „Gwiezdne wrota”, „Statek miłości” i „Szpital miejski”.

Ostatnio aktora można było oglądać w serialu „Nie zadzieraj z zołzą spod 23”. Było to w 2003 roku. Wtedy też udzielił głosu grze wideo „Stargate SG-1: Unleashed”. Od tego czasu unika celebryckich przyjęć i rzadko pokazuje się publicznie. Jednak ostatnio fotoreporterom udało się zrobić kilka zdjęć. Jak w 2018 roku wygląda Richard Dean Anderson, czyli niezapomniany Angus MacGyver? Naprawę trudno go rozpoznać.

McGyver

RadioZET.pl/SI