Zamknij

"Rick i Morty" - Zack Snyder chce stworzyć film na podstawie serialu

23.06.2021 15:00
Zack Snyder
fot. Invision/Invision/East News

Twórcy serialu "Rick i Morty" rozważają powstanie produkcji pełnometrażowej. Reżyser Zack Snyder jest otwarty na propozycje Justina Roilanda i Dana Harmona.

Fani serialu "Rick i Morty" mogą oglądać już 5. sezon przygód tytułowych bohaterów, ale niewykluczone, że niebawem powstanie pełnometrażowy film animowany na podstawie hitu Adult Swim. Wygląda na to, że pojawił się już potencjalny reżyser produkcji.

"Rick i Morty" - Zack Snyder stworzy film na podstawie serialu?

Zwariowana historia o szalonym naukowcu alkoholiku i jego niezbyt mądrym wnuczku, którzy podróżują po alternatywnych wymiarach, wiele lat temu odniosła ogromny sukces i obecnie cieszy się popularnością na całym świecie. Niedawno twórcy serialu skomentowali ewentualność dotyczącą powstania pełnometrażowych przygód Ricka i Morty'ego.

Okazuje się, że wieści na en temat dotarły do Zacka Snydera - filmowca odpowiedzialnego między innymi za "Ligę Sprawiedliwości" i niedawny hit platformy Netflix "Armia umarłych". Filmowiec gościł w programie "The Film Junkee Vodka Stream", w którym rozmawiał o swojej przyszłości twórczej. Snyder wyznał, że chciałby w swojej karierze powołać do życia pełnoprawną komedię. Okazało się, że chętnie wziąłby na warsztat przygody Ricka i Morty'ego.

Nie mam w głowie żadnej zwykłej prostej komedii, którą byłbym zainteresowany, wiesz, takiej typowej komedii. Gdybym zrobił film "Rick i Morty", prawdopodobnie byłbym najbliżej tego, co chciałbym osiągnąć.

Reżyser zdradził też, że zaproponował już twórcom stworzenie krótkiej sceny live-action, która mogłaby się znaleźć na końcu jednego z odcinków i być swego rodzaju teaserem filmu. 

W filmach Snydera pojawiają się często elementy komedii, ale do tej pory filmowiec nie miał szansy sprawdzić się w tym gatunku. Nie jest jednak zamknięty na inne produkcje animowane. W rozmowie z Tyronem Magnusem wyznał, że chętnie wziąłby na swoje barki reżyserię remake'u anime "Dragon Ball Z" w formie filmowej. Jak widać, Snyder ma ochotę podążyć w nieco innym kierunku, niż kurs, z którego jest znany.

"Rick i Morty" sezon 5 - gdzie oglądać?

Film "Rick i Morty" pozostaje na razie w sferze domysłów, ponieważ nie podjęto jeszcze decyzji o jego produkcji. Fani muszą się więc zadowolić serialem. Polska premiera piątego sezonu "Ricka i Morty'ego" odbyła się 21 czerwca 2021 roku. Tym razem odcinki serialu nie trafiły na Netflix. Produkcja jest dostępna w Polsce HBO i HBO Go.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/YouTube