Zamknij

Robert Hall nie żyje. Zmarł jeden z twórców "Buffy" i "Paranormal Activity"

26.05.2021 10:43
Znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

Odszedł Robert Hall - amerykański charakteryzator, który pracował przy wielu znanych horrorach, między innymi serialu "Buffy: Postrach wampirów" i kinowej serii "Paranormal Activity". Miał jedynie 47 lat.

24 maja 2021 roku zmarł Robert Hall - charakteryzator, ekspert od efektów specjalnych, scenarzysta, reżyser filmowy i muzyk. Miał tylko 47 lat. Nie podano przyczyny jego śmierci.

Nie żyje Robert Hall - twórca wielu słynnych horrorów

O śmierci Halla poinformował portal Bloody Disgusting. Filmowiec urodził się 27 listopada 1973 roku w Detroit. Od najmłodszych lat interesował się tworzeniem charakteryzacji rodem z horrorów. W 1996 roku założył własne studio. Początkowo współpracował jedynie przy niskobudżetowych produkcjach, między innymi z Rogerem Cormanem - znanym twórcą filmów klasy B. Z czasem został jednak dostrzeżony i stworzył charakteryzacje do kilku słynnych produkcji telewizyjnych i filmowych.

Robert Hall pracował między innymi przy serialach "Buffy: Postrach wampirów", "Anioł ciemności", "Nastoletni wilkołak", "Terminator: Kroniki Sary Connor" i "Firefly" oraz filmach "Vacancy", "Supersamiec", "Dzikie łowy", "Wielki Stach", "Killer Pad", "Opętani", "Paranormal Activity 2", "Quarantine 2: Terminal" czy "Wyspa doktora Moreau".

W 2004 roku Hall postanowił spróbować swoich sił jako scenarzysta i reżyser. Stworzył inspirowany swoimi przeżyciami dramat "Lightning Bug", który był jego debiutem pełnometrażowym. W 2009 roku powołał do życia horror "Laid to Rest", w którym wystąpili  Bobbi Sue Luther, Kevin Gage i Sean Whalen. W 2011 roku stworzył kontynuację filmu zatytułowaną "ChromeSkull: Laid to Rest 2". Był też współreżyserem i konsultantem internetowego serialu "Fear Clinic" z Robertem Englundem w roli głównej. 

Robert Hall mieszkał i pracował w Los Angeles. Grał na basie w zespole Zero 1 oraz reżyserował teledyski takich grup jak Buckcherry, Manntis, Kevn Kinney czy In This Moment.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Bloody Disgusting