Zamknij

Robert Hogan nie żyje. Aktor znany z "Prawa ulicy" i "M*A*S*H" miał 87 lat

02.06.2021 08:04
znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images

Zmarł Robert Hogan - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, który wystąpił w takich produkcjach jak "Prawo ulicy", "M*A*S*H", czy "Prawo i porządek". Co było przyczyną śmierci?

27 maja 2021 roku odszedł Robert Hogan. Był amerykańskim aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym. Miał 87 lat. Zmarł w swoim domu w stanie Maine z powodu powikłań wynikających z zapalenia płuc. Od 2013 roku cierpiał na chorobę Alzheimera.

Robert Hogan nie żyje - gdzie grał aktor?

Urodził się 28 września 1933 roku w Nowym Jorku. W swojej trwającej ponad 60 lat karierze wystąpił w około 150 produkcjach filmowych i serialowych. Przygodę z aktorstwem zaczął od teatru. W latach 60. XX wieku zadebiutował przed kamerą, występując w wielu popularnych serialach, takich jak "Batman", "Bonanza", "I Dream of Jeannie" czy "Strefa mroku". W tym okresie zagrał też w dwóch filmach pełnometrażowych - "FBI Code 98" i "Greenwich Village Story". Zasłynął rolą wielebnego Toma Wintera w operze mydlanej "Peyton Place".

W latach 70. Hogan grał między innymi w takich produkcjach jak "Hawaii Five-O", "M*A*S*H", "Mission: Impossible" i "Szpital miejski". Dekadę później wystąpił w wielu popularnych serialach, między innymi "Barnaby Jones", "The Incredible Hulk", "Nieustraszony", "Napisała: Morderstwo" czy "Inny świat". Wcielił się też w prezydenta Johna F. Kennedy'ego w filmie telewizyjnym "Prince Jack".

Podczas lat 90. Hogan powrócił na deski teatru, przez co grał w niewielu serialach. Wystąpił za to w horrorze "Gatunek 2" z 1998 roku. W kolejnej dekadzie znowu występował w filmach i serialach. Ponowną rozpoznawalność przyniosły mu role Phila Carbone'a  w "Deadline", Louisa Sobotki w hicie HBO "Prawo ulicy" oraz sędziego Hugo Brighta w "Prawie i porządku". Grał również w filmach "Maze", "Zakochany anioł" oraz "Żałoba przystoi Elektrze".

Robert Hogan w 1983 roku poślubił Mary Barberę, z którą był do końca życia. Wcześniej był mężem Sharon Lynn, z którą miał trójkę dzieci.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline