Zamknij

Rojst. Nowy serial Showmax z Sewerynem i Ogrodnikiem

Redakcja
09.05.2018 11:30
Rojst. Nowy serial Showmax
fot. Showmax

„Rojst” – taki tytuł nosi nowy polski serial Showmax. Produkcja osadzona będzie w latach 80., a w głównych rolach zobaczymy Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika, znanych ze wspólnego występu w „Ostatniej rodzinie” Jana P. Matuszyńskiego. Za kamerą stanął Jan Holoubek.

Rojst. Nowy serial Showmax z Sewerynem i Ogrodnikiem

„Rojst” – nowy serial w Showmax już niedługo. O czym opowie? Jaka obsada? Zdradzamy wszystkie szczegóły!

 Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski, dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Czym bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst – bagno, z którego trudno się wydostać.

ROJST_SHOWMAX_2

Serial będzie można obejrzeć wyłącznie w Showmax. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, operatorem Bartek Kaczmarek. W serialu zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

– Ten serial to kolejna już inwestycja Showmax w polskich twórców, a piąta produkcja oryginalna, którą będzie można zobaczyć w tym roku. Cieszymy się, że to właśnie Showmax jako pierwszy pokaże współczesny serial osadzony w latach 80., w dodatku z udziałem wyjątkowego duetu aktorskiego Seweryn-Ogrodnik i całą plejadą polskich gwiazd – powiedział Jurek Dzięgielewski, Head of Content, Showmax CEE. 

ROJST_SHOWMAX_3

– Od kilku lat marzyłem o tym, by zrealizować serial osadzony w latach osiemdziesiątych, czasie mojego wczesnego dzieciństwa, które do dzisiaj pozostają dla mnie najsilniejszą inspiracją. Bardzo się cieszę, że poza opowieścią i świetnymi bohaterami, jakich wkrótce zobaczą widzowie, udało nam się stworzyć unikalną, mroczną atmosferę świata, w którym rozgrywa się akcja serialu – powiedział Jan Holoubek.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr („Jesteś Bogiem”, „Rewers”, „Sala samobójców”). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony Showmax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym – Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę – Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia odbywały się na Śląsku i w Warszawie.

Kiedy premiera serialu „Rojst”? Dokładna data nie została jeszcze podana, ale mówi się jeszcze o 2018 roku.

Rojst. Nowy serial Showmax z Sewerynem i Ogrodnikiem jeszcze w 2018 roku

RadioZET.pl/SI