Zamknij

Roman Polański pracuje nad nowym filmem. O czym opowie "The Palace"?

30.04.2021 15:03
Roman Polański pracuje nad nowym filmem. O czym opowie "The Palace"?
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/ East News

Roman Polański stworzy dla studia Rai Cinema nowy film. Polski reżyser ponownie łączy siły z Jerzym Skolimowskim, czego efektem będzie dramat "The Palace". Co wiemy o produkcji?

Roman Polański to kontrowersyjny polski reżyser, twórca takich hitów jak "Pianista" i "Dziecko Rosemary". Teraz filmowiec, na zamówienie studia Rai Cinema, zrealizuje dramat "The Palace". Przedstawiamy pierwsze szczegóły związane z produkcją.

"The Palace" - o czym opowie nowy film Romana Polańskiego?

Magazyn Deadline podał do wiadomości, że Roman Polański wyreżyseruje film "The Palace", którego akcja rozgrywać się będzie w luksusowym hotelu w szwajcarskich Alpach. Podczas Sylwestra 1999 roku skrzyżują się tam losy wielu gości i pracowników, doprowadzając do licznych dramatycznych wydarzeń. Więcej szczegółów nie ujawniono, ponoć na wyraźny rozkaz Romana Polańskiego.

Za produkcję "The Palace" odpowiada studio Rai Cinema oraz Luca Barbareschi, z którym Polański współpracował przy okazji swojego ostatniego filmu "Oficer i szpieg". Scenariusz napisał sam Polański, w duecie z Jerzym Skolimowskim, z którym przed laty stworzył głośny film "Nóż w wodzie". 

Roman Polański - Rai Cinema nie obchodzą kontrowersje związane z reżyserem

Paolo Del Brocco, prezes Rai Cinema, przyznał iż zdaje sobie sprawię, że w Hollywood Roman Polański uchodzi za persona non grata, ale nic go to nie obchodzi. Studio postanowiło skupić się na walorach artystycznych i dotychczasowych dokonaniach polskiego reżysera, nie na skandalach, które go dotyczyły. Del Brocco powołał się przy tym na fakt, iż ostatni film Polańskiego ("Oficer i szpieg") okazał się wielkim sukcesem i zgarnął szereg nagród.

Wiem, że Polański to kontrowersyjna osoba, ale nas interesuje strona artystyczna. Jakość historii, a nie historia osobista. Na Festiwalu Filmowym w Wenecji obecność jego najnowszego filmu "Oficer i szpieg" wywołała protesty, ale potem i tak zdobył on Wielką Nagrodę Jury.

Na obecną chwilę nie ujawniono przewidywanej daty premiery filmu "The Palace".

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Deadline.com

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.