Zamknij

Najlepsze filmy romantyczne: te komedie romantyczne musisz zobaczyć! TOP 13

08.01.2021
Aktualizacja: 14.01.2021 16:51
Uśmiechnięta dziewczyna ogląda film romantyczny
fot. Shutterstock

Romantyczne filmy to najczęściej zabawne komedie, które nie tylko cię rozśmieszą, ale przy okazji wzruszą. Seans z takim filmem to dobry sposób na odstresowanie się - i to nie tylko w pojedynkę. My wybraliśmy dla was aż 13 najlepszych filmów romantycznych. Te komedie zapisały się na kartach historii kina, a teraz czekają, by rozbawić i poruszyć cię do łez!

Jeśli po głowie chodzą ci jakieś fajne filmy romantyczne, to trafiłeś w dobre miejsce. W naszym rankingu znalazły się same najlepsze komedie romantyczne, które nie tylko rozbawią cię do łez, ale i… doprowadzą do łez wzruszenia. 

Ciekawe filmy romantyczne - jakie muszą być?

Dobra komedia romantyczna to film, który nie skupia się tylko na wątku miłosnym. Happy end bohaterów jest tu oczywiście najważniejszy, ale zanim do niego dojdzie, czeka na nich całe mnóstwo zabawnych perypetii. 

Top komedie romantyczne często otwierają też swoim gwiazdom drogę do wielkiej kariery. Tak było choćby w przypadku Julii Roberts, która dzięki filmowi „Pretty Woman” z dnia na dzień stała się jedną z najbardziej znanych aktorek na świecie. Fajne filmy romantyczne to też w większości rozrywka dla całej rodziny - spokojnie więc możecie oglądać je nie tylko w romantyczny wieczór we dwoje - ale i całą rodziną.

Zobacz także: Najlepsze komedie w historii kina. TOP 40

Najlepsze filmy romantyczne: ranking TOP XX

Najnowsze filmy romantyczne mają wysoko zawieszoną przez kultowe klasyki poprzeczkę, ale często potrafią sprostać równie wysokim wymaganiom widzów. Najpiękniejsze filmy romantyczne to zaś takie produkcje, do których chętnie wracamy i oglądamy je wiele razy.

1. „Czas na miłość” (2013)

Tom w dniu swoich 21. urodzin odkrywa rodzinny sekret: okazuje się, że mężczyźni z jego rodziny są obdarzeni wyjątkowym darem podróżowania w czasie. Nieśmiały i skryty Tom postanawia wykorzystać ten talent do poznania dziewczyny. Kiedy pewnego dnia spotyka piękną Mary, jest pewny, że to ta jedyna. Niestety, jego przemieszczanie się w czasie komplikuje parze zbudowanie trwałej relacji.

2. „Pretty woman” (1990)

Vivian to śliczna i charakterna dziewczyna, która ma poważne problemy finansowe. Aby nie trafić na bruk, decyduje się na rozpoczęcie pracy jako prostytutka. Kiedy poznaje przystojnego milionera, jej życie w jednej chwili całkiem się zmienia.

3. „Filadelfijska opowieść” (1940)

Tracy (Katherine Hepburn) planuje ślub z zamożnym przedsiębiorcą. Przygotowania do ceremonii zakłóca jednak przyjazd jej byłego męża (Cary Grant) i żądnych sensacji dziennikarzy, którzy śledzą jego każdy krok.

4. „Bezsenność w Seattle” (1993)

Annie (Meg Ryan) jest oczarowana telefonem, który do stacji radiowej wykonał pewien chłopiec szukający dla swojego ojca (Billy Crystal) nowej żony. Kobieta postanawia pojechać do Seattle, by poznać ich osobiście.

5. „Ja cię kocham, a ty śpisz” (1995)

Lucy pracuje jako kasjerka w metrze. Pewnego dnia znajduje się we właściwym miejscu o właściwym czasie, dzięki czemu ratuje życie Peterowi, jednemu z pasażerów kolejki. W szpitalu, na skutek serii nieporozumień, zostaje uznana za jego narzeczoną.

6. „The Holiday” (2006)

Iris i Amanda nie znają się, ale obie łączy zmęczenie i lawina problemów, z jakimi muszą się zmagać. Korzystając z internetowego forum, postanawiają wymienić się na okres świąt swoimi domami: Iris leci do słonecznego Los Angeles, a Amanda zamieszka w tym czasie na angielskiej wsi. To jednak dopiero początek lawiny zdarzeń, które na zawsze zmienią ich życie.

7. „To właśnie miłość” (2003)

Dziesięcioro mieszkańców Londynu i ich luźno powiązane ze sobą historie, które łączy wspólny mianownik - miłość. Ich wzajemne powiązania osiągają apogeum w Boże Narodzenie. Wszyscy na własnej skórze poczują wtedy romantyczne, zabawne, ale i słodko-gorzkie konsekwencje tego wyjątkowego uczucia.

8. „Pół żartem, pół serio” (1959)

Bezrobotni muzycy Jerry (Jack Lemmon) i Joe (Tony Curtis) wpadli w poważne tarapaty i teraz muszą uciekać przed groźnymi gangsterami. Ratunku szukają w... kobiecym zespole jazzowym, do którego dołączają jako panie. W czasie podróży z grupą poznają śliczną Sugar Kane (Marilyn Monroe), przy której coraz trudniej będzie im ukryć swoją prawdziwą tożsamość.

9. „Rzymskie wakacje” (1953)

Młoda księżniczka Anna odbywa oficjalną podróż po Europie. Bacznie obserwowana na każdym kroku, w Rzymie wymyka się służbie i ochronie, by spędzić jeden dzień jako "zwykła" dziewczyna. Anna nie wie jednak, że w ślad za nią ruszył dziennikarz, który zna jej prawdziwą tożsamość.

10. „Kiedy Harry poznał Sally” (1989)

Harry i Sally to dawni znajomi ze studiów. W czasach studenckich zupełnie nie pałali do siebie sympatią. Kiedy po latach ich drogi znowu się krzyżują, okazuje się, że bardzo wiele się zmieniło.

11. „Notting Hill” (1999)

William (Hugh Grant) to rozwiedziony właściciel londyńskiej księgarni, który zupełnie nie śledzi plotek o gwiazdach show biznesu. Jego życie w jednej chwili zmienia się jednak, gdy w jego sklepie pojawia się słynna aktorka Anna (Julia Roberts).

12.  „Dziennik Bridget Jones” (2001)

U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones - zmęczona niepowodzeniami w życiu prywatnym i zawodowym - postanawia zacząć prowadzić intymny dziennik. Jej pełne humoru zapisku to celne spostrzeżenia na temat mężczyzn, kobiet i miłości.

13.  „Amelia” (2001)

Życie skrytej i samotnej Amelii zmienia się diametralnie w noc, w którą tragicznie ginie księżna Diana. Mieszkanka Paryża postanawia od tej pory zacząć uszczęśliwiać ludzi. Po drodze być może także do niej samej uśmiechnie się los.

Zobacz także: Filmy romantyczne. Najlepsze tytuły i filmy o miłości, które warto zobaczyć [TOP 10]