Zamknij

Współcześni Romeo i Julia wybrani! W "Rosaline" zagrają ich Kyle Allen i Isabela Merced [FOTO]

20.07.2021 10:21
Romeo i Julia
fot. EAST NEWS/SIPA PRESS

Rosaline to najświeższa filmowa wariacja na temat miłosnej tragedii Shakespeare'a. W tytułową bohaterkę wcieli się Kaitlyn Dever, Romea i Julię zagrają zaś Kyle Allen i Isabela Merced.

"Rosaline" to nowa pozycja na długiej liście filmów inspirowanych klasyczną historią Romea i Julii, których połączyło płomienne uczucie wbrew animozjom ich rodzin. Tym razem zostanie ona opowiedziana z perspektywy byłej dziewczyny Romea, tytułowej Rosaline. Wcieli się w nią gwiazda serialu "Niewiarygodne", Kaitlyn Dever. A kto zagra pozostałe osoby dramatu?

Zobacz także

Rosaline: Kyle Allen i Isabela Merced jako współcześni Romeo i Julia [FOTO]

Jak poinformował portal Deadline, w Romea wcieli się Kyle Allen - 27-letni gwiazdor filmu "Mapa maleńkich wspaniałości", który występował też w "American Horror Story: Apocalypse" jako Timothy Campbell. Co ciekawe, niebawem zobaczymy go także w innej produkcji inspirowanej tragedią Romea i Julii - nowej wersji "West Side Story".

Zobacz także

Julię zagra natomiast Isabela Merced, którą jeszcze tego lata zobaczymy u boku Jasona Momoy w filmie "Sweet Girl". 20-latka, mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie sporo znaczących ról - m.in. w produkcjach "Dora i miasto złota", "W śnieżną noc", "Sicario 2: Soldado", "Rodzina od zaraz" czy "Transformers: Ostatni rycerz".

Zobacz także

19 lipca 2021 poinformowano również, że do obsady dołączył Sean Teale ("Little Voice", "The Gifted"), który wcieli się w bystrego dżentelmena imieniem Dario.

"Rosaline": Twórcy filmu o byłej dziewczynie Romea

"Rosaline" to ekranizacja powieści "When You Were Mine". Rebecca Serle opowiada w niej historię kuzynki Julii, która okazuje się być też byłą dziewczyną Romea. Choć jest twarda, jest też idealistką, podejmuje więc próbę odzyskania ukochanego. Z biegiem czasu odkrywa jednak, że nie potrzebuje go do szczęścia i postanawia pomóc tragicznym kochankom.

Scenariusz na podstawie powieści Serle jest dziełem twórców "500 dni miłości", Scotta Neustadtera i Michaela H. Webera. Reżyseruje Karen Maine ("Seks to nie grzech"). Za produkcję dla 20th Century odpowiada 21 Laps Shawna Levy'ego. Data premiery "Rosaline" nie została jeszcze ujawniona.

RadioZET.pl/Deadline