Zamknij

„Róża”: Cynthia Erivo w amerykańskim remake’u słynnego filmu

21.06.2021 13:09
The Outsider - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO

Cynthia Erivo – aktorka i piosenkarka, nominowana do wielu prestiżowych nagród, wystąpi w nowej wersji filmu „Róża”, który powstaje właśnie dla wytwórni Fox Searchligth. Co już wiemy o produkcji?

„Róża” to produkcja z 1979, luźno oparta na biografii piosenkarki Janis Joplin. Film zdobył cztery nominacje do Oscara i do dziś uważany jest za niezwykle ciekawy portret okropnego spustoszenia, jakie sława i używki mogą pozostawić w człowieku. Wytwórnia Fox Searchlight zdecydowała się uwspółcześnić film i stworzyć jego remake.  Cynthia Erivo jest jedną z producentek obrazu i wcieli się w główną rolę.

Erivo najlepiej znana jest z nominowanego do Oscara i Złotego Globu filmu „Harriett”, przyglądającego się losom Harriett Tubman, amerykańskiej działaczce społecznej, która dążyła do zniesienia niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, czy występów w świetnie przyjętych filmach „Wdowy” Steve’a McQueena „Źle się dzieje w El Royale” Drew Goddarda czy serialu HBO "The Outsider". Erivo znana jest także z występów na Broadwayu, w tym z nowej wersji „Koloru Purpury”, dzięki któremu otrzymała nominację do nagrody Tony.

„Róża” – zwiastun oryginalnego filmu 

Oryginalny film Marka Rydella z 1979 roku reklamowany był następującym zwiastunem:

„Róża” – nowa wersja – co już wiemy o filmie?

Nowy projekt jest we wczesnej fazie produkcji. Ekipa producencka, na czele z Richardem Ruizem i Cornelią Buleigh z Fox Searchlight poszukują właśnie reżysera i scenarzysty, który stworzy nową wersję historii.  Erivo, nominowana dotychczas do nagród Emmy, Złotego Globa, Tony oraz nagrody Grammy jest jedną z producentek wykonawczych projektu i już zapowiedziano, że wystąpi w głównej roli. Przejmie tym samym schedę po Bette Middler, która za rolę Rose otrzymała nominację do Oscara.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Róża” – nowa wersja – kiedy premiera? 

Projekt jest w tak wczesnej fazie rozwoju, że na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie film miałby trafić na ekrany. Nowe informacje pojawią się pewnie dopiero w przeciągu najbliższych miesięcy.

Czytaj także: "Blacula" - powstanie kontynuacja horroru o czarnoskórym wampirze

RadioZET.pl/Interia.pl/Deadline