Zamknij

Ruby Rose zaatakowana przez fanów. Nie powinna grać Batwoman?

Redakcja
14.08.2018 10:50
Ruby Rose zaatakowana przez fanów. Nie powinna grać Batwoman?
fot. Instagram:@rubyrose

Znana z serialu „Orange Is The New Black” Ruby Rose została wybrana do roli serialowej Batwoman, pierwszej homoseksualnej superbohaterki. Aktorka z pewnością nie spodziewała się, że internauci zasypią jej profil na Tweeterze negatywnymi komentarzami.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że Ruby Rose wcieli się w Batwoman w serialowym uniwersum DC. Aktorka najbardziej znana z serialu „Orange Is The New Black” była zachwycona propozycją i możliwością wcielenia się w pierwszą jednoznacznie homoseksualną superbohaterkę. Rose bowiem sama jest lesbijką. Coming-outu dokonała, mając 12 lat i, jak sama opowiadała, zmierzyła się z brakiem akceptacji dla swojej orientacji. Informację o roli Batwoman opublikowała na swoim profilu na Instagramie. Okazuje się jednak, że nie wszyscy widzowie są zadowoleni z wyboru producentów. W sieci na Ruby Rose posypały się ostre słowa krytyki.

Fani zmusili aktorkę do usunięcia profilu

Aktorka z pewnością spodziewała się, że nie wszyscy będą zachwyceni wyborem jej na wcielenie Batwoman, ale na pewno nie była przygotowana na falę hejtu, która zalała jej profil na Tweeterze. Internauci zarzucali aktorce między innymi, że jako nie-Żydówka nie powinna wcielać się w postać wyznającą religię judaistyczną. Część negatywnie wypowiadała się na temat jej umiejętności aktorskich (poza rolą serialową Ruby zagrała między innymi w „Resident Evil: Ostatni rozdział” i „John Wick 2”). Najbardziej jednak dotknęły aktorkę opinie, że nie jest lesbijką, a jedynie określa się jako „gender-fluid”. Postanowiła odnieść się do nich w jednym ze swoich ostatnich wpisów.

„Skąd się wzięło, że Ruby nie jest lesbijką, więc nie może być Batwoman? To musi być najśmieszniejsza i najbardziej niedorzeczna rzecz, jaką kiedykolwiek przeczytała” – napisała.

Wydaje się jednak, że mimo usunięcia konta Rose nie ma zamiaru poddać się głosom krytyków. Przed usunięciem konta pożegnała się przewrotnym wpisem.

„Jeśli będziecie mnie potrzebować, będę pod Bat Phonem”.

Debiut aktorki w Roli Batwoman przewidziany jest na grudzień 2018, natomiast na rok 2019 planowany jest serial o Kobiecie-Nietoperzu.

RadioZET.pl/MF