Zamknij

Ryan Gosling napadał na sklepy? Wielka wpadka polskiej telewizji [ZDJĘCIE]

05.11.2021 07:37
Ryan Gosling
fot. Ma/action press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Ryan Gosling został wrobiony w napaść na 11 sklepów. Wszystko przez wpadkę pracowników Telewizji Republika, którzy zilustrowali news o serii przestępstw... zdjęciem Hollywoodzkiego gwiazdora.

Ryan Gosling to jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Zdawałoby się, że nie ma osoby, która nie słyszałaby o tym artyście. Wygląda jednak na to, że pracownicy Telewizji Republika nie kojarzą Goslinga. Sieć zaliczyła ogromną wpadkę, wykorzystując zdjęcie aktora jako ilustrację informacji o serii napadów na sklepy.

Ryan Gosling: Telewizja Republika zrobiła z aktora przestępcę

Dopiero co ucichły echa manipulacji ze strony Telewizji Polskiej, która w jednym z wydań "Wiadomości" wykorzystała materiały z serialu fabularnego platformy Netflix, sugerując widzom, że oglądają nagrania archiwalne, będące rzekomym dowodem o agresji migrantów w Szwecji, a już mamy kolejny przypadek mało profesjonalnego zachowania ze strony polskich dziennikarzy. Tym razem chodzi jednak o stację, której przewodzi Tomasz Sakiewicz, skądinąd częsty gość dziennika wieczornego TVP.

Na fanpage'u organizacji Kultura Liberalna pojawił się print screen przedstawiający facebookowy post Telewizji Republika. O prawdziwości powyższego skrótu ekranu świadczy też artykuł portalu Wp.pl, w którym zaprezentowano zdjęcia komentarzy pod wpisem. Z niewiadomych przyczyn nagłówek "Mieszkaniec Rzymu w ciągu dwóch miesięcy napadł na 11 supermarketów będąc w areszcie domowym" (pisownia oryginalna), został zilustrowany... kadrem z filmu "Drive", na którym bohater grany przez Ryana Goslinga idzie po sklepie spożywczym.

Żeby było śmieszniej, post został opatrzony hasztagiem #włączprawdę. Pod oryginalnym postem Telewizji Republika szybko pojawiły się komentarze, których autorzy pytali, dlaczego na zdjęciu do newsa znajduje się znany kanadyjski aktor. Niestety odpowiedzi na te pytania nie poznamy, ponieważ administrator strony usnął post, kiedy wpadka wyszła na jaw. W internecie jednak nic nie ginie i sieć szybko okrążyły print screeny z feralnym zdjęciem. Obecnie fotografia artykułu na stronie Telewizji Republika została zaktualizowana - kadr z filmu "Drive" zastąpiono stockowym zdjęciem przedstawiającym supermarket.

W użyciu zdjęcia z wizerunkiem Goslinga zapewne nie było żadnej sztuczki marketingowej, mającej polepszyć zasięgi facebookowej strony Telewizji Republika. Prawdopodobnie autor udostępnionego artykułu szukał w bazie zdjęć fotografii przedstawiającej przypadkowego mężczyznę w sklepie. Traf chciał, że wybrał kadr z filmu z Goslingiem, nie rozpoznając aktora.

RadioZET.pl/Kultura Liberalna/Facebook/Wp.pl