Zamknij

Będzie polskie „Saturday Night Live"!

Redakcja
20.10.2017 10:35
Będzie polskie „Saturday Night Live"!
fot. YouTube

Najsłynniejszy program typu late night talk-show będzie miał swoje polskie wydanie. Showmax nabył prawa do „Saturday Night Live" w ramach umowy z NBC Universal. Premiera programu już 2 grudnia!

Przedstawiciele Showmax nie zdradzili jeszcze żadnych szczegółów na temat obsady i twórców polskiej wersji.

– SNL to nie tylko legendarny program rozrywkowy, do którego nabyliśmy prawa. Wprowadzając format na polski rynek mamy ambicję stworzyć zupełnie nowy, komediowy zespół. Zebrać w jednym miejscu wybitne talenty, osoby, które nie boją się podejmować kontrowersyjnych tematów i które zapoczątkują zupełnie nowy rodzaj komedii. Humor za każdym razem okazuje się być doskonałym narzędziem politycznego i kulturowego komentarza do aktualnych wydarzeń i trendów. Nie ma lepszego czasu, w którym program mógł się pojawić w Polsce. Chcemy, by SNL stało się źródłem dyskusji dotyczącej naszego kraju, w komediowym wydaniu – powiedział Maciej Sojka, Dyrektor Zarządzający Showmax CEE.

Saturday Night Live zadebiutował w 1975 roku na antenie NBC. Stanowił komediową odpowiedź na smutną rzeczywistość polityczną lat '70 – zakończone fiaskiem działania wojenne w Wietnamie, aferę Watergate i rezygnację prezydenta Nixona.

Program nagrywany jest na żywo z udziałem publiczności i składa się ze skeczy odgrywanych przez grupę aktorów. W odcinkach występują również gościnnie gwiazdy - aktorzy, piosenkarze czy osobistości, które pełnią rolę gospodarza danego odcinka. Rozpoczynają go monologiem nawiązującym do aktualnych wydarzeń i występują w skeczach.

Warto przypomnieć, że „Saturday Night Live" dał początek karierom takich gwiazd, jak Dan Aykroyd, John Belushi, Chevy Chase, Bill Murray, Eddie Murphy, Billy Crystal, Martin Short, Robert Downey Jr, Adam Sandler, Mike Myers, Will Ferrell, Jimmy Fallon czy Tina Fey.

Gwiazdy, które były gospodarzami, to m.in. Christopher Walken, John Goodman, Dolly Parton, Tom Hanks, Steve Martin, Justin Bieber, Miley Cyrus i niedawno Alec Baldwin, który bezlitośnie sparodiowała Donalda Trumpa.

RadioZET.pl/SI