Zamknij

"Save Ralph" - film z Taiką Waititim dostępny na YouTube. Zobacz horror maltretowanego królika

07.04.2021 08:17
Taika Waititi
fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Taika Waititi wystąpił w filmie pod tytułem "Save Ralph". Krótkometrażowa produkcja trafiła za darmo do serwisu YouTube. Porusza bardzo ważny temat testowania kosmetyków na zwierzętach.

Taika Waititi pracuje obecnie nad filmem "Thor: Love and Thunder", ale znalazł czas na wystąpienie w krótkometrażówce, poruszającej bardzo ważny wątek. Mowa o testowaniu produktów kosmetycznych na zwierzętach. Właśnie o tym jest film pod tytułem "Save Ralph", który trafił na YouTube.

"Save Ralph" - film z Taiką Watitim dostępny na YouTube

O tym, że słynny nowozelandzki reżyser jest również aktorem, nie trzeba mówić fanom jego twórczości. Waititi występuje nie tylko przed kamerą, ale udziela się też w dubbingu. Zresztą w roli tytułowego Ralpha można było go już usłyszeć w zwiastunie krótkometrażówki, będącej częścią ważnej kampanii społecznej. 

6 kwietnia 2021 roku na YouTube trafiła pełna wersja "Save Ralph" - poruszającego obrazu losu zwierząt, które są wykorzystywane przy produkcji kosmetyków przez wiele firm na całym świecie. Oto jak prezentuje się animowana krótkometrażówka z Taiką Waititim w roli głównej.

Twórcą filmu jest Spencer Susser, który wraz z organizacją Humane Society International postanowił powołać do życia film, mający na celu otworzyć oczy osobom, które nie są świadome, jak wielkie koncerny kosmetyczne wykorzystują zwierzęta do produkcji dezodorantów, szminek, szamponów i innych kosmetyków, które trafiają do drogerii.

Susser wykorzystał pomysł, z którego słynie Waititi - formę paradokumentu. Właśnie w taki sposób poznajemy historię królika Ralpha, który jowialnie opowiada o swoim życiu "testera". Przekaz dotyczący krzywdy zwierząt, na których testowane są kosmetyki, został ubrany w przewrotność, jeszcze dobitniej pokazującą okrutność firm kosmetycznych. Ralph mimo licznych obrażeń zadanych przez ludzi aż do samego końca wmawia sobie i widzowi, że jest szczęśliwy, wypełniając swoją posługę ludzkości. Na końcu pojawia się apel o wsparcie Humane Society International, która pomaga wykorzystanym zwierzętom i walczy o ich prawa.

Pomóż #SaveRalph! Niezliczone zwierzęta są wykorzystywane na całym świecie do testów kosmetycznych! Niestety w rzeczywistości, testy na zwierzętach są nadal legalne w 80% krajów.
OBEJRZYJ film i PODEJMIJ DZIAŁANIA, aby powstrzymać to okrucieństwo już teraz!

Za niesamowite lalki wykorzystane w animacji odpowiada Andy Gent z Arch Model, który pracował przy takich filmach jak "Wyspa psów" oraz "Grand Budapest Hotel". Chociaż Ralpf posiada wiele antropomorficznych cech, bardzo przypomina realistycznego królika, co było celowym zamiarem twórców. Chcieli bowiem, żeby bajkowy bohater był jak najbardziej prawdziwy, by godnie reprezentował niezliczone zwierzęta, które codziennie cierpią w imię piękna ludzi.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

W produkcji oprócz Waititiego usłyszeć można Ricky'ego Gervaisa, Zaca Efrona, Olivię Munn, Pom Klementieff, Tricię Helfer oraz Rodrigo Santoro.

RadioZET.pl/YouTube/Twitter
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET