Zamknij

Scarlett Johansson. Najlepsze filmy z udziałem aktorki [TOP10]

Roksana Orlicka
15.01.2020 13:52
Scarlett Johansson TOP10 filmów z jej udziałem
fot. Chris Pizzello/Invision/East News

Scarlett Johansson jest jedną z najbardziej wszechstronnych hollywoodzkich aktorek. Widzieliśmy ją w dramatach, ale Johansson także świetnie odnajduje się w kinie akcji. Scarlett została nominowana do Oscarów 2020 w dwóch kategoriach: ,,najlepsza aktorka pierwszoplanowa" oraz ,,najlepsza aktorka drugoplanowa". Takie wyróżnienie zdarza się rzadko. Przedstawiamy TOP 10 filmów z udziałem Scarlett Johansson. Te tytuły trzeba znać.

Scarlett Johansson. Najlepsze filmy z udziałem aktorki [TOP10]

TOP 10 najlepszych filmów z udziałem Scarlett Johansson. W ostatnich latach Johansson chętnie angażuje się w filmy z uniwersum Marvela. Jednak aktorka jest znana również z tego, że podejmuje się wymagających ról. W 2019 roku zachwyciła krytyków swoją kreacją aktorską w filmie ,,Historia małżeńska", za którą została nominowana do Oscara 2020. Co więcej, Amerykańska Akademia Wiedzy i Sztuki Filmowej doceniła również jej rolę w filmie ,,Jojo Rabbit". Poniżej można znaleźć TOP 10 najlepszych filmów z udziałem Scarlett Johansson, które należy znać.

Zobacz także: Adam Driver. Te filmy z udziałem aktora trzeba zobaczyć [TOP7]

Historia małżeńska (2019), reż. Noah Bumbach

,,Historia małżeńska" to jeden z najczęściej komentowanych filmów ostatnich miesięcy, co przeniosło się na nominacje do Oscarów 2020. Film opowiada o historii pary, która po dziesięciu latach związku zaczyna się od siebie oddalać. Uwagę przyciąga przede wszystkim świetna gra aktorska Scarlett Johansson i Adama Drivera. ,,Historia małżeńska" kipi od emocji, zaskakuje i wciąga od początku do końca. 

Zobacz zwiastun filmu ,,Historia małżeńska":

Vicky Cristina Barcelona (2008), reż. Woody Allen

,,Vicky Cristina Barcelona" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych filmów z Scarlett Johansson. To zarazem kolejna współpraca aktorki z Woodym Allenem. Co więcej, w ,,Vicky Cristina Barcelona" wystąpiła plejada gwiazd: Rebecca Hall, Penelope Cruz czy Javier Bardem. Film przedstawia historię dwóch Amerykanek, które przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Bohaterki dają się wciągnąć w romantyczną przygodę z charyzmatycznym malarzem i jego byłą żoną.

Zobacz zwiastun filmu ,,Vicky Cristina Barcelona":

Między słowami (2003), reż. Sofia Coppola

,,Między słowami" to jeden z najpopularniejszych i najbardziej niezwykłych filmów Sofii Coppoli. Jego akcja rozgrywa się w Tokio. Przedstawia on historię 50-letniego zapominanego gwiazdora telewizyjnego. Pewnego dnia do hotelu wprowadza się młode małżeństwo - John i Charlotte. On jest fotografem i całe dnie poświęca pracy, ona nawiązuje nietypową relację z podstarzałym aktorem. W rolach głównych Scarlett Johansson i Bill Murray. Film jest dostępny na Netflixie.

Zobacz zwiastun filmu ,,Między słowami":

Dziewczyna z perłą (2003), reż. Peter Webber

Akcja filmu ,,Dziewczyna z perłą" rozgrywa się w XVII wieku w Holandii. To burzliwy okres, podczas którego dochodziło do wojen religijnych, do tego kwitł handel, a rozgłos zyskiwali wielcy malarze. Scarlett Johansson wciela się w 17-letnią Delft. Zostaje ona muzą Vermeera. Ich znajomość jest kontrowersyjna i budzi plotki, co może mieć poważne konsekwencje. 

Zobacz zwiastun filmu ,,Dziewczyna z perłą":

Lokatorka (2004), reż. Shainee Gabel

,,Lokatorka" opowiada historię dziewczyny, która otrzymuje wiadomość o śmierci matki. Przyjeżdża do Nowego Orleanu, gdzie dowiaduje się, że jej rodziny dom zamieszkuje dwóch dawnych przyjaciół zmarłej. Co więcej, wcale nie zamierzają go opuścić. W rolach głównych John Travolta i Scarlett Johansson.

Zobacz zwiastun filmu ,,Lokatorka":

Jojo Rabbit (2019), reż. Taika Waititi

Za rolę w filmie ,,Jojo Rabbit" Scarlett Johansson dostała nominację do Oscara 2020 w kategorii ,,najlepsza aktorka drugoplanowa". Fabuła filmu przedstawia historię chłopca, który jest zafascynowany Adolfem Hitlerem. Pewnego dnia odkrywa on, że jego mama ukrywa na strychu Żydówkę. 

Zobacz zwiastun filmu ,,Jojo Rabbit":

Wszystko gra (2005), reż. Woody Allen

,,Wszystko gra" to głośny film Woody'ego Allena, który przyniósł Scarlett Johansson rozpoznawalność. Opowiada on o historii Chrisa (Jonathan Rhys Meyers). Mężczyzna rezygnuje z kariery tenisisty i decyduje się zostać instruktorem w klubie dla bogatych fanów sportu. Żeni się z córką przemysłowego potentata i wdaje się w romans z Nolą (Johansson).

Zobacz zwiastun filmu ,,Wszystko gra":

Prestiż (2006), reż. Christopher Nolan

Śmiało można powiedzieć, że ,,Prestiż" Nolana jest już filmem kultowym. Produkcja zachwyciła krytyków i widzów. ,,Prestiż" opowiada o historii dwóch uzdolnionych iluzjonistów, którzy żyli w przyjaznych stosunkach. W pewnym momencie ginie żona jednego z nich i wszystko się zmienia. Mężczyźni stają się wrogami. W filmie wystąpiły takie gwiazdy jak Hugh Jackman, Christian Bale, Scarlett Johansson czy Rebecca Hall.

Zobacz zwiastun filmu ,,Prestiż":

Kochanice króla (2008), reż. Justin Chadwick

Fabuła filmu ,,Kochanice króla" jest oparta na bestsellerowej powieści Philippy Gregory. To film o miłości, ale także intrydze i zdradzie. Jego akcja rozgrywa się w momencie burzliwych wydarzeń w historii Anglii. Król Henryk VIII traci zainteresowanie swoją żoną Katarzyną Aragońską, która nie mogła urodzić męskiego potomka. Jego uwaga skupia się na siostrach Boleyn - Annie i Marii

Zobacz zwiastun filmu ,,Kochanice króla":

Ona (2013), reż. Spike Jonze

,,Ona" to film, który zachwyca pod wieloma względami. Przede wszystkim pokazuje, jak duży wpływ na życie człowieka może mieć nowoczesna technologia. ,,Ona" Przedstawia historię samotnego pisarza (Joaquin Phoenix), który kupuje nowy system operacyjny. Ma on spełnić jego wszystkie zachcianki. Pomiędzy mężczyzną a systemem rozwija się uczucie. Scarlett Johansson zagrała w tym filmie głosem, to ona wciela się w system, którym zafascynowany jest główny bohater.

Zobacz zwiastun filmu ,,Ona":

Zobacz także:  Renee Zellweger. Najlepsze filmy z aktorką, które trzeba zobaczyć [TOP7]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Zagłosuj

Który film z Scarlett Johansson jest twoim ulubionym?

Liczba głosów:

radioZET.pl/RO