Zamknij

Sean Connery nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci aktora

Sylwia Wamej
30.11.2020 10:16
Sean Connery
fot. Splash News/ East New

Sean Connery nie żyje. Legendarny aktor zmarł miesiąc temu w wieku 90 lat. Teraz pojawiły się nowe informacje w sprawie jego śmierci. Jak się okazuje, jej przyczyną była niewydolność serca oraz ogólnie zła kondycja spowodowana wiekiem.

Sean Connery zmarł we śnie 31 października w swoim domu na Bahamach. Legendarny aktor miał 90 lat. Jak podaje serwis "People" przyczyną śmierci była niewydolność serca. Aktor od dłuższego czasu walczył też z zapaleniem płuc.

Zobacz też: Sean Connery nie żyje. Wdowa po aktorze o jego ostatnich chwilach. "To go dobiło" [FOTO]

Sean Connery nie żyje. Ujawniono przyczynę śmierci 90-letniego aktora

Wdowa po aktorze, Micheline Roquebrune udzieliła też szczegółowych informacji odnośnie pogrzebu ukochanego męża. W wywiadzie dla "Scottish Mail" potwierdziła, że prochy jej męża zostaną rozrzucone po rodzinnej Szkocji oraz na Bahamach, miejscu, w którym spędzili ostatnie lata. Z kolei ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie wiadomo, kiedy miałaby odbyć się ceremonia pogrzebowa w Szkocji.

Sean Connery był siedmiokrotnym odtwórcą roli Jamesa Bonda. Był laureatem wielu nagród, w tym m.in. BAFTA, Oscara oraz Złotego Globu.

"Jesteśmy zdruzgotani wiadomością o śmierci Sir Seana Connery'ego. Na zawsze zostanie zapamiętany jako oryginalny James Bond, którego wszedł do historii kina już wtedy, gdy wypowiedział te niezapomniane słowa: 'Nazywam się Bond… James Bond'. Zrewolucjonizował świat tym, jak dowcipnie i z zacięciem portretował naszego seksownego i charyzmatycznego tajnego agenta. Niewątpliwie jest on w dużej mierze odpowiedzialny za sukces tej serii i będziemy mu za to na zawsze wdzięczni" - pisali na Facebooku Michael G. Wilson i Barbara Broccoli, producenci filmów o Jamesie Bondzie.

RadioZet.pl