Zamknij

Poznajesz? Filip z „Rodziny zastępczej” wrócił. Jak wygląda w 2018 roku?

Redakcja
20.03.2018 14:48
Filip Kwiatkowski
fot. Eastnews

Sergiusz Żymełka, czyli słodki Filip Kwiatkowski z serialu „Rodzina zastępcza”, rzadko pokazuje się na branżowych wydarzeniach. Tym razem jednak zdecydował się zrobić wyjątek — można było oglądać go podczas akcji charytatywnej Światowego Funduszu na rzecz Przyrody. 

Sergiusz Żymełka, czyli Filip Kwiatkowski z serialu „Rodzina zastępcza” w 2018 roku

Sergiusz Żymełka — kto nie pamięta uroczego Filipa Kwiatkowskiego z serialu „Rodzina zastępcza”? Dziecięcy aktor dziś nie pracuje już w show-biznesie, ale pojawił się na konferencji zorganizowanej przez WWF „Ratujmy serce Karpat”. Bardzo się zmienił?

— Serial mnie wychował. Z dzieciaka, co ma pstro w głowie, zmieniłem się w młodzieńca patrzącego na rzeczywistość nieco poważniej. To była świetna lekcja życia. Wiele nauczyłem się także o zawodzie aktora — powiedział jakiś czas temu Sergiusz Żymełka w rozmowie z „Życiem na Gorąco” o swoich doświadczeniach sprzed lat.

EN_01310396_0125

Po zakończeniu emisji serialu Sergiusz pojawił się jeszcze w kilku produkcjach, ale głównie w epizodycznych rolach. Jego przygoda z show-biznesem skończyła się, gdy Sergiusz skupił się na studiach. Wybrał interesujący kierunek, jakim była psychologia w biznesie. Dwa lata temu zrobił jednak wyjątek i pojawił się w jednym z odcinków „Ojca Mateusza”.

Warto przypomnieć, że „Rodzina zastępcza” należała do najbardziej lubianych polskich seriali. Pierwszy odcinek został pokazany 23 lutego 1999 r. na antenie Polsatu. Produkcja była emitowana przez dziesięć lat, od 1999 do 2009 roku.

Serial przedstawiał perypetie rodziny Kwiatkowskich. Anna i Jacek oraz ich dwoje dzieci, Majka i Filip, postanowili zaadoptować Romka. W efekcie niespodziewanych wydarzeń pod ich dach trafiły także dwie dziewczynki, Zosia i Eliza. Później dzieci było jeszcze więcej, a serial zmienił nazwę na „Rodzina zastępcza plus”.

RadioZET.pl/SI