Zamknij
Najlepsze filmy o seryjnych mordercach. 11 produkcji, które warto obejrzeć
11 Zobacz galerię
fot. Strong Heart Demme Production/Collection Christophel/East News

Seryjni mordercy często pojawiają się na naszych ekranach. Niezależnie od tego czy są to produkcje dokumentalne, pełne napięcia thrillery i kryminały, czy przerażające horrory, tematyka żądnych krwi zbrodniarzy od lat fascynuje filmowców. Które filmy o seryjnych mordercach zaliczyliśmy w poczet najlepszych? Przedstawiamy galerię 11 produkcji, które powinniście obejrzeć.

Seryjni mordercy w popkulturze to temat dość kontrowersyjny. Coraz częściej pojawiają się bowiem głosy, że nadmierne epatowanie zbrodnią i przemocą źle wpływa na odbiorców, a sami zbrodniarze stają się swojego rodzaju "celebrytami". Niezależnie jednak od tego po której stronie barykady staniemy, faktem jest, że (czy nam się to podoba, czy nie) seryjni mordercy od lat fascynują zarówno wszelkiej maści filmowców, jak i odbiorców. Na przestrzeni lat powstało wiele filmów i seriali oscylujących wokół tej tematyki. My dziś postanowiliśmy wyłonić 11 produkcji, które - naszym zdaniem - zasługują na szczególne wyróżnienie.

Zobacz także

Najlepsze filmy o seryjnych mordercach [GALERIA TOP 11]

Seryjni mordercy są głównymi bohaterami wielu filmów niezależnie od gatunku. Przez lata pojawiali się zarówno w kryminałach, dreszczowcach, horrorach, a nawet komediach, czy satyrach. Powstało również całe multum dokumentów poświęconych najbardziej osławionym zbrodniarzom, jak Ted Bundy czy Richard Ramirez. My dziś skupimy się jednak na filmach fabularnych

W naszej galerii najlepszych filmów o seryjnych mordercach znajdziecie zarówno produkcje dość świeże, bo debiutujące w ostatnich latach, jak i absolutną klasykę kina. Znalazło się też oczywiście miejsce dla kultowych horrorów. Nie ograniczaliśmy się wyłącznie do obrazów traktujących o fikcyjnych mordercach, ale także takich, których fabułę (bardziej lub mniej) oparto na prawdziwych wydarzeniach i osobach. Zatem, które filmy o seryjnych mordercach uznaliśmy za najlepsze? Sprawdźcie w naszej galerii, którą znajdziecie u góry artykułu.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.