Zamknij

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" - zaskakujący powrót wroga Hulka w nowym zwiastunie

25.06.2021 06:39
Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni - SIMU LIU - kadr z filmu Marvela
fot. Album Online/East News

Marvel Studios wypuściło nowy zwiastun filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". W trailerze zaprezentowano moc tytułowych artefaktów oraz zasugerowano powrót dawno niewidzianego wroga Hulka.

W sieci zadebiutował drugi oficjalny zwiastun nadchodzącego filmu Marvela "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Produkcja o mistrzu sztuk walki zapowiada się naprawdę ciekawie. Co twórcy filmu zdradzili w trailerze?

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" - nowy zwiastun filmu Marvela

W roku 2021 zobaczymy dwa tytuły MCU, które będą eksplorować raczej niszowe postacie z komiksowego uniwersum Marvela. Mowa o Eternals i Shang-Chi. Ten drugi pojawi się w kinach wcześniej, więc twórcy postanowili zajawić produkcję, publikując drugi oficjalny zwiastun filmu o marvelowskim odpowiedniku Bruce'a Lee.

Pierwszy zwiastun wprowadził nas do orientalnego świata, zaprezentował głównych bohaterów i relacje między nimi. Druga zapowiedź skupia się na spektakularnej akcji i uchyla rąbka tajemnicy na temat funkcjonowania tytułowych dziesięciu pierścieni - potężnej, enigmatycznej broni złowieszczego ojca głównego bohatera. Jest też powrót jednego z dawno niewidzianych przeciwników Hulka.

Jak widać, w filmie pojawi się dużo walki, ale tym razem sceny akcji zostaną silnie zainspirowane kinem azjatyckim. W zwiastunie ponownie zasugerowano, że Mandarin/Wenwu żyje, włada i rządzi od setek lat dzięki mocy dziesięciu pierścieni. W przeciwieństwie do komiksowego odpowiednika nie posługuje się dosłownymi pierścieniami zakładanymi na palce, tylko obręczami znajdującymi się na przedramionach. Pod koniec trailera widzimy natomiast, że główny bohater zmierzy się w pojedynku z Abominationem - wrogiem protagonisty z filmu "Incredible Hulk". Jego powrót może świadczyć, że plotki o adaptacji komików Thunderbolts/Dark Avengers mogą okazać się prawdziwe.

W zwiastunie pojawia się też tajemniczy smok. Niewykluczone, że spełni się marzenie fanów komiksów i na dużym ekranie zobaczymy jedną z najbardziej absurdalnych postaci w historii Marvela - kosmitę o imieniu Fin Fang Foom, który przypomina wyglądem mitycznego gada. Na tym jednak nie koniec z mitami, bo po raz kolejny zdradzono, że w produkcji pojawią się też stworzenia zwane lwami chińskimi, znane również jako psy Fo.

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" - kiedy premiera?

W filmie reżyserowanym przez Destina Daniela Crettona wystąpili Simu Liu (Shang-Chi), Tony Leung (Wenwu/Mandarin), Awkwafina (Katy), Michelle Yeoh (Jiang Nan), Meng'er Zhang (Xialing), Ronny Chieng (Jon Jon), Fala Chen (Jiang Li) oraz Florian Munteanu (Razor Fist). Produkcja trafi do kin już 3 września 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/YouTube/Marvel Studios