Zamknij

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni": czy w filmie Marvela jest scena po napisach?

Sergiusz Kurczuk
26.08.2021 12:40
Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni - Meng’er Zhang, AWKWAFINA, SIMU LIU - kadr z filmu Marvela
fot. Album Online/East News

Czy w filmie "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" jest scena po napisach? Jakie jest jej znaczenie dla przyszłości kinowego uniwersum?

UWAGA! Ten artykuł zawiera SPOILERY. Czytasz na własną odpowiedzialność!

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" to najnowsza produkcja Marvel Studios, która stanowi wprowadzenie do zupełnie nowego rozdziału MCU. Czy w filmie pojawia się scena po napisach? A jeśli tak, to co oznacza?

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni": czy są sceny po napisach?

Film "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" nie jest wyjątkiem. Podobnie jak w innych produkcjach Marvel Studios, na końcu pojawiają się ukryte sceny. W najnowszym tytule MCU warto zostać na sali kinowej do samego końca, bo twórcy przygotowali aż dwie niespodzianki dla widzów.

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni": pierwsza scena po napisach - opis

Tytułowy bohater to mistrz sztuk walki, który uciekł przed swoim ojcem - Wenwu. Chiński watażka od setek lat sieje grozę, dzięki tytułowym artefaktom. Wygląda na to, że dziesięć pierścieni będzie kluczowych dla przyszłości kinowego uniwersum Marvela. Pod koniec filmu Shang-Chi i Katy zostają zabrani przez Wonga, prawdopodobnie do Kamar-Taj - mistycznej siedziby magów Ziemi. Jak dowiadujemy się ze sceny w połowie napisów, wraz z pomocą Kapitan Marvel i Bruce'a Bannera, próbują rozwikłać zagadkę pochodzenia przedmiotów.

Banner i Danvers pojawiają się za pośrednictwem holograficznej technologii. Wong zdradza, że użycie pierścieni przez Shang-Chi, zaalarmowało magów. Analiza artefaktów dowiodła, że emitują one tajemniczy sygnał i prawdopodobnie przywołują coś lub kogoś w kierunku Ziemi. Niestety dyskusja zostaje przerwana. Kapitan Marvel otrzymuje powiadomienie i wyrusza na kolejną kosmiczną misję. Banner również żegna się z Wongiem, Shang-Chi i Katy. Członkowie Avengers witają nowych bohaterów w drużynie.

Pierwsza scena po napisach zapowiada więc większe wydarzenie, które będzie łączyć nadchodzące produkcje Marvela. Na razie trudno powiedzieć, o co może chodzić. Czy pierścienie są kluczem do przebudzenia ukrywających się od tysięcy lat Eternals? A może sygnał zwiastuje nowego przeciwnika, który przyćmi Thanosa - Kanga lub samego Galactusa? Na te pytania odpowiedź poznamy za jakiś czas. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że Banner ma obecnie zupełnie ludzką formę i nie jest już uwięziony w ciele Hulka. Naukowiec znacznie się postarzał i nadal ma rękę w temblaku. To pamiątka po użyciu Rękawicy Nieskończoności w "Avengers: Endgame". Misja Kapitan Marvel może być z kolei zapowiedzią nadchodzącego sequela jej solowej serii, który zatytułowano "Marvels".

"Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni": druga scena po napisach - opis

Druga scena po napisach pojawia się na samym końcu. Widzimy siedzibę Wenwu, w której siostra Shang-Chi - Xialing, "sprząta" interes ojca. W rzeczywistości dowiadujemy się, że kobieta postanawia przejąć twierdzę organizacji Dziesięć Pierścieni, by odbudować swoje imperium powołane do życia w Makau. Kobieta siada na tronie Wenwu, za nią widzimy flagę z dziesięcioma pierścieniami, a przed nią ćwiczących sztuki walki żołnierzy. Scenę kończy napis informujący, że Dziesięć Pierścieni powróci w przyszłości.

Trudno powiedzieć, czy scena oznacza, iż Xialing zostanie w niedługo nową przeciwniczką superbohaterów Marvela, czy zostanie wykorzystana raczej jako antybohaterka. Jedno jest pewne. "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" to nie ostatni film, w którym zobaczyliśmy tytułowego bohatera, jego przyjaciółkę i siostrę. Jakie znaczenie nowi bohaterowie będą mieli dla całego MCU? Dowiemy się w nadchodzących latach.

RadioZET.pl