Zamknij

Shirley Knight nie żyje. Obsypana nagrodami aktorka miała 83 lata

Maciej Friedrich
23.04.2020 09:58
Shirley Knight nie żyje. Obsypana nagrodami aktorka miała 83 lata
fot. ALL GIRL PRODUCTION/GAYLORD FILMS/SISTERHOOD PRODUCTIONS / Album / EAST NEWS

Shirley Knight nie żyje. W wieku 83 lata zmarła ceniona amerykańska aktorka, dwukrotnie nominowana do statuetki Oscara. Widzowie pokochali ją między innymi za rolę w serialu "Gotowe na wszystko".

Shirley Knight nie żyje. Ceniona amerykańska aktorka, znana z wielu świetnych kreacji filmowych i serialowych, zmarła z przyczyn naturalnych w wieku 83 lat. O śmierci poinformowała jej córka Kaitlin Hopkins.

Shirley była bardzo ceniona w międzynarodowym światku aktorskim. Była dwukrotnie nominowana do statuetki Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej: za role w filmach "Ciemność na szczycie schodów" oraz "Słodki ptak młodości". Otrzymała trzy statuetki Emmy, nominowana była ośmiokrotnie. Za "Dzieci Kennedych" otrzymała nagrodę Tony.

 Ashley Mattingly nie żyje. "Króliczek Playboya" popełnił samobójstwo w wieku 33 lat

Nie żyje Shirley Knight. Aktorka zmarła w wieku 83 lat

Knight znana była z wielu filmów, jednak ogromną popularność przyniosły jej także role serialowe. Widzowie pokochali ją za "Gotowe na wszystko", gdzie wcieliła się w Phyllis Van De Kamp. Pojawiała się także w "Doktorze Housie", "Ally McBeal" i "Ostrym dyżurze".

- Shirley Knight ma niesamowitą odwagę: talent pokazuje wszędzie tam, gdzie jest potrzebny; (...) nie boi się go zawierzyć go każdemu, kto jest na to gotowy. Lubię śmiałych ludzi, lubię odważnych ludzi. Shirley jest śmiała i odważna - wspominał aktorkę Francis Ford Coppola.

Shirley Knight przyszła na świat 5 lipca 1936 roku w Goessel w stanie Kansas. Zadebiutowała na ekranie w 1960 roku w "Ciemności na szczycie schodów", a trzy lata później po raz pierwszy pojawiła się w serialu telewizyjnym "Po tamtej stronie". Ostatni raz mogliśmy podziwiać ją w roku 2012 w "Lekarzu mafii".

Grzegorz Czepułkowski z "Klanu" nie żyje. Ujawniono prawdopodobną przyczynę śmierci aktora

Zagłosuj

Oglądałeś/aś "Gotowe na wszystko"?

Liczba głosów:

Shirley Knight nie żyje
fot. EAST NEWS

RadioZET.pl/MF