Zamknij

Showmax wyprodukuje pierwszy film o polskim superbohaterze

Redakcja
09.10.2018 14:43
Showmax
fot. Showmax logo

Polacy będą mieli swojego superbohatera? Wiele na to wskazuje. Platforma Showmax pracuje nad swoim nowym projektem o polskim superbohaterze, któremu wyrosły skrzydła.

Polacy chętnie oglądają filmy o superbohaterach. Dotąd jednak nie doczekali się „własnego” – nie licząc Asa z „Hydrozagadki”, który tropił genialnego złoczyńcę Doktora Plamę. Ale As był raczej dość osobliwym detektywem, a nie superbohaterem z prawdziwego zdarzenia, który ma jakieś supermoce. Teraz może się to zmienić, bo platforma Showmax pracuje nad swoim nowym projektem właśnie o polskim superbohaterze.

Co ciekawe, serial opowiadać ma o chłopaku-dresiarzu, który pewnego dnia odkrywa, że... wyrosły mu skrzydła. Chłopak postanawia wykorzystać ten fakt i zostać superbohaterem. Brzmi ciekawie. Jak informuje serwis Wirtualne Media, projekt jest dopiero w bardzo wczesnej fazie. Dotąd Showmax zlecił napisanie scenariuszy odcinków i trwają prace nad nimi. Dopiero po przeanalizowaniu scenariuszy i oszacowaniu kosztów produkcyjnych platforma podejmie decyzję o realizacji.

Czy rzeczywiście serial powstanie, przekonamy się wkrótce. Tymczasem Netflix rozpoczął promocję pierwszego swojego serialu, którego akcja odbywa się w Polsce. Mowa o „1983”, którego premiera już w listopadzie. Więcej szczegółów tej produkcji poniżej.

1983: Netflix - premiera, obsada, zwiastun, fabuła. Kiedy serial na Netflix?

RadioZET.pl/WirtualneMedia/SA