Zamknij

„Shrek: The Musical” trafił na Netflixa. Co nowego u słynnego ogra?

01.04.2021 12:00
Shrek The Musical - zdjęcie z teatru
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

„Shrek: The Musical” trafiło właśnie do oferty serwisu streamingowego Netflix. O czym opowiada Broadwayowska wersja słynnej animacji?

„Shrek: The Musical” to sztuka teatralna, bazująca na słynnym filmie animowanym wytwórni Dreamworks, nagrodzonym w 2001 roku pierwszym w historii Oscarem w kategorii Najlepszy Film Animowany. Produkcja zadebiutowała w 2008 roku w Seattle, a następnie przetoczyła się przez amerykańskie teatry, w tym Broadway w Chicago, by później być wystawiana także na deskach teatru w Londynie.

Sztuka teatralna opowiada historię, którą poznaliśmy w pierwszym filmie, ale uzupełnia ją o wątki z pozostałych odcinków sagi. Musicalowa wersja słynnej historii nominowana była aż do ośmiu prestiżowych nagród Tony, a także do jedenastu nagród Drama Desk Awards, a sama ścieżka dźwiękowa walczyła o nagrodę Grammy. Brytyjski aktor Nigel Harman został zaś uhonorowany nagrodą Laurence Olivier Award za swoją rolę Lorda Farquaada w londyńskiej wersji przedstawienia.

Właśnie na platformę Netflix trafił zarejestrowany zapis przedstawienia z teatru Caddilac Palace Theatre w Chicago.

Zobacz także

„Shrek: The Musical” – zwiastun

Sceniczna wersja filmu reklamowna jest następującym zwiastunem:

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Shrek: The Musical” – obsada i ekipa

Autorem libretta jest David Lindsay-Abaire, a muzykę do musicalu skomponowała Jeanine Tesori.Na ekranie/scenie zobaczymy zaś oryginalną obsadę z Broadwayu w Chicago, na którą składają się: Brian D’Arcy James, Sutton Foster, Daniel Breaker, Christopher Sieber i John Tartaglia.

Czytaj także: „Zola” – ekranizacja Twitterowej kłótni. Pierwszy zwiastun hitu A24 z Sundance

RadioZet.pl

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET